💢برگزاری جلسه بررسی آمادگی شهرستان شوط برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

💢برگزاری جلسه بررسی آمادگی شهرستان شوط برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا
جلسه بررسی آمادگی شهرستان شوط برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با حضور فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه گفت:اجرای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح شهرستان شوط از روزجمعه هشتم فرودین ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: در این رابطه تمامی ورودی های اصلی و  فرعی شهرستان شوط به لحاظ غربالگری متمرکز مسدود شده‌اند و تردد فقط با برگه تردد ممکن می باشد.

فرماندار شوط ابراز کرد: هم اکنون محورهای ورودی به شهرستان از سمت  سه راهی روستای ایل بلاغی ،ورودی شهر مرگنلر، سه راهی شوط ،محور چالدران به شوط در حال کنترل و از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری می‌شود.

عبدالهی اصل خاطرنشان کرد: همچنین  مسیر‌های فرعی داخل شهر و منتهی به روستا‌ها توسط دهیاران و شوراها و نیرو‌های مردمی و بسیج کنترل  و از تردد مسافران غیربومی جلوگیری به عمل می‌آید

 وی با بیان اینکه تردد خودروهای امدادی، درمانی، پلیس، حمل بار و کالا،سوخت و مایحتاج مردم شامل طرح تقویت گذاری اجتماعی نمی‌شود، گفت: در صورت مشاهده خودروهای افراد غیربومی با افراد متخلف برابر قانون برخورد و جریمه خواهند شد

عبدالهی اصل با بیان اینکه برگه تردد افراد توسط ادارات متولی صادر شود،افزود:هر دستگاه متولی موظف طبق دستوالعمل ابلاغی طرح فاصله گذاری اجتماعی برگه تردد افرادی که قصد خروج از شهر تحت هر عنوانی که دارند طبق آن بخشنامه صادر کنند.

عبدالهی اصل تاکید کرد:در روز طبیعت( سیزده بدر ) نیز تمامی پارک ها و تفرجگاه ها ممنوع است و در صورت مشاهده خلاف این طرح اعمال قانون خواهد شد.

فرماندار شوط با قدردانی از تلاش بی وقفه اصحاب رسانه و فضای مجازی در همه عرصه ها گفت: نقش رسانه ها در پیشگیری از شیوع کرونا تحسین برانگیز است و همکاری تمام و کمال با شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کرونا در راستای انعکاس اخبار را دارند.

وی تاکید کرد: موفقیت همه طرح‌ها برای مقابله با بیماری کرونا در سایه وحدت و اتحاد امکان‌پذیر است و ان‌شاء الله با وحدت و اتحاد این مسیر را با موفقیت کامل پیش خواهیم برد