جلسه نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان شوط

جلسه نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار،بخشدار مرکزی ،ادارات و دهیاران بخش مرکزی در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی  شهرستان شوط با حضور فرماندار و بخشدار و دهیاران بخش مرکزی  در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شوط  در نشست مشورتی دهیاران بخش مرکزی شوط تصریح کرد: امروز به‌رغم مشکلات مالی و اقتصادی که در کشورداریم  تمام تلاش دولتمردان وحاکمیت بر این است که نگاه و توجه ویژه‌ای به حوزه روستایی داشته باشیم.

حسن عبدالهی اصل  با تاکید بر حفظ محیط زیست و اهمیت مشارکت مردم افزود:دهیاران می بایست با فرهنگ سازی مناسب برای حفظ محیط زیست و بویژه محیط روستاها بتوانند مشارکت مردمی را در امر تنظیف و نگهداری محیط روستایی را جلب نمایند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مرجع صدور پروانه‌های ساختمانی دهیاران میباشد می طلبد که نظارت بر ساخت و سازها به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

 عبدالهی اصل با بیان این مطلب که دهیاران در روستاها عوامل اجرایی دولت هستند،افزود:دهیاران می توانند دولت را در اجرای این قانون با اطلاع‌رسانی و آگاه سازی مردم و فراهم نمودن زمینه اجرای آن یاری نمایند و  عملکرد خودشان را اطلاع‌رسانی و گزارش آن را به صورت عمومی در اختیار اهالی روستا قرار دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان شوط با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی ، از بخشدار و دهیاران خواست با رعایت اصل بی‌طرفی، از بکارگیری امکانات و فرصت‌های دولتی بر له یا علیه کاندیداها خودداری کنند و زمینه حضور حداکثری و پرشور مردم را فراهم نمایند.

 فرماندار شوط بر برگزاری برنامه‌های گرامیداشت ایام الله دهه فجر با محوریت مردم تاکید کرد و گفت: این برنامه‌ها باید با رویکرد افزایش نشاط و وحدت در جامعه برگزار شوند زیرا دهه فجر فرصت بسیار مناسبی برای تبیین خدمات و اقدامات دولت در بخش‌های مختلف است و لازم است دهیاران با هماهنگی مسئولان در ایام خدمات ارائه شده را به اطلاع مردم برسانند.