با حضور فرماندار شهرستان شوط

مسایل و مشکلات هنرستان سعادت بررسی شد

مسایل و مشکلات هنرستان سعادت بررسی شد
دیدار فرماندارشهرستان شوط به همراه شهردار و مدیر آموزش و پرورش با مدیر و معلمان هنرستان دخترانه سعادت شوط و بررسی مسائل و مشکلات آنان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: فرماندار شهرستان شوط در این دیدار با تأکید براینکه در حال حاضر در گروه سنی دانش آموزان، آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطری وجود دارد که سلامت روانی و اجتماعی و اخلاقی آنها  و خانواده‌ها را تهدید می‌کند، اظهار کرد: کم‌توجهی و عدم نظارت و برنامه‌ریزی مناسب برای  آنها می‌تواند زمینه بروز ناهنجاریهای اجتماعی دیگری شود ، که لازم است شرایط و برنامه‌ریزی‌ها و راهکارهای مطلوبی در مدارس و محیط‌های آموزشی فراهم شود تا دانش‌آموزان با این رفتارهای پر خطر  بیشتر آشنا شوند.
عبدالهی اصل بر تجدید نظر در رشته تحصیلی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: دانش آموزان فارغ از هر گونه دغدغه، اضطراب و نگرانی در مدرسه یا خانه با حضور والدین علایق و توانایی خود را به حرفه ها و رشته های مختلف اعلام کنند.
فرماندارشوط معلمان  باید برای دانش آموزان بازارهدف را مشخص کنندا،ظهار داشت: وظیفه ما آگاه سازی دانش آموزان نسبت به رشته های تحصیلی و انتخاب آنهاست و مهمتر اینکه دانش آموزان بتوانند انتخاب خوب و منطقی داشته باشند و استعدادهای خود را در همان جهت هدایت کنند.
عبدالهی اصل با تاکید بر حساسیت ترک تحصیل دانش‌آموزان گفت: ترک تحصیل دانش‌آموزان  در واقع یک زنگ خطر است که این امر برای جامعه تبعات زیادی را دارد و می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات و به هم خوردن برنامه‌ریزی‌ها شود که برای جلوگیری از این امر انتظار می‌رود آموزش و پرورش  با به کار بردن امکانات موجود مشکلات تحصیلی این دانش‌آموزان را مرتفع سازند.
وی افزود: کمبودها و نارسایی های تعلیم و تربیت این شهرستان باید شناسایی و اقدام لازم برای رفع آن ها انجام شود.
فرماندار شوط  با اشاره به اینکه طرح غربالگری باید در مدارس اجرا ‌شود، خاطرنشان کرد:با این  طرح غربالگری می توان برای هریک از دانش‌آموزان شناسنامه‌ای تهیه کرده و افرادی که نیازمند راهنمایی هستند مشاوره‌های لازم داده شود.
عبدالهی اصل در خاتمه قول مساعد جهت تجهیز و نوسازی  هنرستان دخترانه سعادت از محل اعتبارات شهرستانی سال 98 را دادند و قرار شد در سال آینده عملیات ساخت این هرستان شروع شود.