برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان شوط

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با حضور امام جمعه،معاون فرماندار و مجری طرح های بنیاد برکت در شمال استان و اعضای کارگروه با محوریت بررسی طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در سال ۱۴۰۰ برگزار شد.

معاون فرماندار در این جلسه با ابراز این مطلب که اصلی ترین هدف بنیاد برکت در شهرستان اشتغال بوده است ،گفت: از برنامه هایی که به توسعه ی اشتغال و تقویت پایه های اقتصادی وپویایی روستاها کمک میکند، حمایت میکنیم و برای تسریع در روند برنامه های اقتصادی و عملیاتی “بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)” ما نیز جهادی در کنار تیم اجرایی بنیاد تلاش خواهیم کرد.

زمانی افزود:کلیه اعضا کارگروه  تمام تلاش خود را جهت همکاری با بنیاد برکت بکار گیرند، تا متقاضیان روستایی و عشایری دریافت تسهیلات بنیاد برکت بتوانند با مراجعه به مجری بنیاد مذکور در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی تسهیلات دریافت نمایند.

حجت الاسلام جباری امام جمعه شوط در این جلسه اظهار داشت: توانمند سازی جامعه محلی ، کارآفرینی اجتماعی، ارتقاسطح در آمد روستاییان، توجه به تمامی ابعاد معیشتی ، تقویت پایه های اقتصادی جوامع روستایی ، توسعه کسب و کارهای محلی، جلوگیری از مهاجرت روستایی،….و در نهایت اقتصاد روستا را پویا کردن با تکیه بردانایی و سرمایه انسانی از اهداف بنیاد برکت میباشد

وی گفت : به منظور اجرای طرح ها و پرداخت تسهیلات می بایست بررسی ونظارت دقیق کارشناسی انجام تا هدف اصلی که همان ایجاد اشتغال است محقق گردد.

امام جمعه شوط باحمایت از این طرح ویژه که در روستاهای شهرستان وارد عمل شده خاطر نشان کرد: با به بکارگیری نیروهای متخصص و مهارت دیده میتوانیم از اعتبارات بنیاد برکت برای شهرستان درصد اشتغال روستایی را هدفمند دنبال کنیم.

انوری مجری طرح های بنیاد برکت شمال استان گفت:در سال۹۹، تعداد ۳۰۰ طرح با ارزش ریالی ۱۰۰ میلیارد ریال با اشتغال زایی ۴۵۰ نفر  با کمترین انحراف زیر ۵ درصددر شهرستان شوط اجرا شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۰ علاوه بر طرح سهاب ،طرح آسمان و طرح مشاغل خانگی در سطح روستاها نیز اجرا خواهد شد.