برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهرستان شوط با حضور فرماندار،مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی استان و مدیرحفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای استان اذربایجان غربی

برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب  شهرستان شوط با حضور فرماندار،مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی استان و مدیرحفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای استان اذربایجان غربی
جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهرستان شوط با حضور فرماندار،مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی استان و مدیرحفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای استان و بخشداران و تعدادی از ادارات و دهیاران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب  شهرستان شوط با حضور فرماندار،مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی استان و مدیرحفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای استان اذربایجان غربی
جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب  شهرستان شوط با حضور فرماندار،مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی استان و مدیرحفاظت از منابع آب شرکت آب منطقه ای استان و بخشداران و  تعدادی از ادارات و دهیاران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط :فرماندار شهرستان شوط در جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهرستان شوط گفت: برای اصلاح شبکه آبرسانی روستاهای تازه کند و بیانچولی عجم اعتباری بالغ بر۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه عمده  مشکل تامین آب شرب این شهرستان در روستاهای بخش قره قویون است افزود با تمهیدات لازم ، با عنایات ویژه استاندار محترم ،مشارکت سازمان منطقه ازاد ماکو ، سازمان برنامه و بودجه و شرکت آبفای شهری و روستایی استان  پیگیر رفع مشکلات آب شرب این روستاها هستیم
عبدالهی اصل افزود:سازمان منطقه آزاد ماکو در راستای حل مشکلات آب  شهرستان شوط بالاخص تامین آب شرب شهر مرگنلر اعتبارات خاصی در نظر گرفته است.
مهندس اکبری مدیرعامل شرکت آب فاضلاب شهری استان آذربایجان غربی در این جلسه افزود: مطالعات فاضلاب شهری شوط در  سه ماهه سال ۹۸ اتمام و  عملیات اجرایی با موافقت سازمان برنامه بودجه در شش ماهه دوم سال آینده آغاز خواهد شد.
ی تاکید کرد:استارت خط انتقال آب شرب شهرمرگنلر و همچنین روند تحویل آب شرب مرگنلر از شرکت آب و فاضلاب روستایی به آبفای شهری از اویل سال آینده آغاز می شود.
مهندس رضوی  مدیر عامل آب فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی در این جلسه تصریح نمود:در کوتاه مدت با هماهنگی آبفای شهری از دو حلقه چاه روستای عظیم کندی آب شرب مرگنلر تامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه جهت تامین آب ۱۰۶ روستاهای استان شامل (روستاهای بخش قره قویون و ارس پلدشت) با اعتباری بالغ بر ۱۷۴ میلیارد تومان با خط انتقال ۱۹۵ کیلومتر مورد تصویب قرار گرفته، که از ابتدای سال۹۸ جهت تامین ۵۴ روستا بعنوان فاز اول پروژه ،عملیات اجرایی آن در برنامه بلند مدت آغاز خواهد شد.
مهندس حسن زاد مدیرحفاظت از منابع آب شرکت آب استان آذربایجان غربی گفت: به علت استفاده از روش‌های مصرف نادرست و غیراصولی ،آب به هدر می‌رود عنوان کرد: ما باید از منابع آبی خود حفاظت کرده و از هدر رفت آن جلوگیری نمود.
وی اظهارداشت: تراز آب‌های زیرزمینی استان آذربایجان غربی در سال‌های قبل بالا و عمق رسیدن به آب‌های زیرزمینی چند متر بیشتر نبود ولی به علت استفاده بی رویه از آب‌های زیرزمینی هم اکنون به عمق ۱۶۰ متری زیر زمین تنزل کرده است.
 در ادمه جلسه بخشداران و شهرداران شهرستان شوط به بیان مسایل و مشکلات حوزه خود پرادخته،و بعد از بحث و تبادل نظر مصوباتی در این زمینه اتخاذ شد.