برگزاری جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان شوط با حضور فرماندار ،بخشداران ،امور منابع آب و اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

عبدالهی اصل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان شوط گفت: آب منطقه ای با هرگونه ساخت و ساز و محل تجمع مردمی در حریم رودخانه ها که خلاف قانون است ، برخورد کند.
فرماندار شهرستان شوط به اجرای طرح ساماندهی برداشت مصالح از رودخانه های شهرستان شوط  اشاره کرد و افزود: این طرح در حال پیگیری است تا بدین ترتیب بتوان بخشی از سیلاب های احتمالی را به چاله هایی که برای برداشت شن و ماسه در کنار رودخانه ایجاد شده، هدایت کرد.
فرماندار شوط با بیان اینکه بستر و حریم رودخانه های شهرستان  با برداشت های بی رویه و غیر مجاز شن وماسه به طور کامل تخریب شده است، گفت: برداشت مواد اولیه انواع مصالح ساختمانی از اراضی کشاورزی و بستر و حاشیه رودخانه ها ، روندی بسیار نگران کننده یافته است.
عبدالهی اصل افزود: بی‌تردید نقش سازمان های مردم نهاد  و فعالان محیط‌زیست در حراست از گنجینه‌های ارزشمند طبیعی و نهادینه ساختن فرهنگ مسئولیت‌پذیری مردم  با آموزش در قبال عرصه‌های طبیعی و حفاظت از محیط‌زیست می‌تواند یاری‌گر متولیان در برخورد با متجاوزان باشد.