◾️جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان شوط

◾️جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط ، جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان به ریاست بخشدار مرکزی شوط و با حضور اعضای این جلسه درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

💢در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان شوط مطرح شد؛

🔹بخشدار مرکزی شوط مباحث پدافند را یکی از اصول مهم امنیتی در برخورد با تهدیدات متعدد دشمنان نام برد و افزود: هر ساله با مجموعه از تهدیدات در حوزه های مختلف روبرو هستیم که اگر الزامات و مباحث در حوزه پدافند غیرعامل را به صورت جدی و عملی مورد تاکید قرار دهیم و اجرایی کنیم.

🔹السان در راستای فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل و فرهنگ سازی این موضوع در سطح شهر و روستا تاکید و گفت ؛ لازم است شهرداران و همه دهیاران به عمومی سازی این مقوله در شهرستان همت گماشته و دستگاه‌های خدمات‌رسان در زمینه حفاظت از تاسیسات زیربنایی برنامه داشته و اقدام کنند.

🔹وی با اشاره به جایگاه واختیارات کمیته پدافند غیر عامل در زمینه بیماری کرونا گفت: باتوجه به اینکه این بیماری فعلاً واکسن ودرمانی ندارد در این شرایط رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی وخود مراقبتی تنها راه مقابله با این ویروس در حوزه پیشگیری وکنترل است.

🔹بخشدار مرکزی شوط به ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل در مورد مراکز، اماکن و تاسیسات حائز اهمیت موجود و در دست اجرا بر اساس اولویت بندی تاکید کرد و گفت: موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی ها و همکاری های همه ی نهادها، دستگاهها و مردم است.

🔹در ادامه اعضای شورای پدافند غیرعامل شهرستان گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام خود در حوزه های مختلف پدافند غیرعامل را ارائه نمودند.