برگزاری جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان شوط

برگزاری جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط : جلسه برنامه ریزی و هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس  گفت:هفته دفاع مقدس یاد آور تلاش وایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و شهدای گرانقدری است که در سنگر دفاع مقدس برای پاسداری از میهن و ارزشهای انقلاب اسلامی از جان خود گذشتند.

وی همچنین خاطر نشان کرد:امسال برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس به دلیل تقارن با ایام محرم با رویکرد عاشورایی برگزار می گردد.

فرماندار شهرستان شوط در ادامه افزود؛  امیدواریم بتوانیم با برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس رشادت های دلاورمردان و شیرزنان این مرز و بوم را برای جوانان بازگو کنیم و به معرفی آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی بپردازیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر دشمن با استفاده از ابزارها و روش های مختلف در تلاش است تا اجازه گسترش ارزش های دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم و نسل جوان را ندهد.

عبدالهی اصل بیان کرد : تقارن سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند است تا از ظرفیت عظیم هفته دفاع مقدس به نشر فرهنگ استقامت پرداخته شود.

وی افزود : برنامه های هفته دفاع مقدس باید به گونه ای کیفی و گسترده طراحی و اجرا شود تا زوایای بیشتری از ایثار، پایداری و استقامت رزمندگان ایران اسلامی بیان شود.

سرهنگ رمضانی در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی در سایه رشادتها و از خودگذشتگی ایثارگران و رزمندگانی بوجود آمد که استوار و محکم در مقابل رژیم بعثی با تکیه به نیروی ایمان و اراده ایستادگی کردند و از میهن اسلامی خود در مقابل متجاوزان دفاع نمودند.

شایان ذکر است؛ برنامه هایی شامل برگزاری مراسم صبحگاه مشترک با حضور نیروهای نظامی و انتظامی در محل مزار شهدای شهرستان -غبارروبی مزار شهدای شهرستان-برگزاری نشست های روشنگری-دیدار با خانواده معظم شهدا-برگزاری یادواره شهدای آبروی محله - اعزام راهیان به مدارس  - برگزاری مراسم زنگ ایثار و مقاومت در مدارس - برگزاری مراسم مادران آسمانی -برگزاری اردوهای جهادی - برگزاری نمایشگاه عکس و پوستردفاع و مقدس -برگزاری ایستگاه صلواتی - برگزاری کارگاه سبک زندگی - برگزاری مسابقات ورزشی،  در ایام هفته دفاع مقدس در شهرستان شوط برگزار خواهد شد.