🔻فرماندار شهرستان شوط:

در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهرستان اقدامات خوبی برای مقابله با ویروس کرونا و ضدعفونی اماکن عمومی در شهرستان شوط صورت گرفته است و این اقدامات پیشگیرانه تا نابودی کامل این ویروس ادامه خواهد

در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهرستان اقدامات خوبی برای مقابله با ویروس کرونا و ضدعفونی اماکن عمومی در شهرستان شوط صورت گرفته است و این اقدامات پیشگیرانه تا نابودی کامل این ویروس ادامه خواهد
فرماندار شهرستان شوط:در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهرستان اقدامات خوبی برای مقابله با ویروس کرونا و ضدعفونی اماکن عمومی در شهرستان شوط صورت گرفته است و این اقدامات پیشگیرانه تا نابودی کامل این ویروس ادامه خواهد داشت.

گزارش اقدامات انجام گرفته در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان شوط

◽️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:

🔻فرماندار شهرستان شوط در راستای مبارزه با ویروس کرونا در سطح شهرستان عنوان کرد: اقدامات خوبی برای مقابله با ویروس کرونا و ضدعفونی اماکن عمومی در شهرستان شوط صورت گرفته است و این اقدامات پیشگیرانه تا نابودی کامل این ویروس ادامه خواهد داشت.

🔻وی گفت: شبکه بهداشت و درمان در حالت آماده باش قرار داشته و اقدامات خوبی در راستای تنویر و اطلاع رسانی و کنترل و مراقبت در حال انجام است و هیچ موضوعی از اولویت بالاتری نسبت به سلامت مردم برخوردار نیست ومی بایست مسوولین و خودمان صف اول مبارزه و همچنین مراقبت از جامعه باشیم.

🔻عبدالهی اصل فزود: علاوه بر ضد عفونی کردن تجهیزات و امکانات آموزشی کلیه ادارات و بانکها و مراکز دولتی شهرستان ، گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط کسب و کار و نصب اعلانهای اطلاع رسانی کرونا با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان و شهرداری انجام شده است.

🔻وی افرود: براساس دستور استاندارمحترم آذربایجان غربی مانور ضدعفونی تمامی معابر عمومی شهری و روستایی سراسر شهرستان شوط با بسیج ملی ادارات و مردم انجام شد.

🔻عبدالهی اصل افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، فعالیت تالار پذیرایی شهرستان تعطیل شده و با همکاری مردم، مراسمات ترحیم و عروسی تا بازگشت شرایط عادی، به زمان دیگری موکول شده است.

🔻فرماندار شوط یادآورشد: در راستای مقابله با ویروس کرونا در شهرستان 10 جلسه با محوریت های مختلف توسط شورای هماهنگی پیشگیری و مبارزه با کرونا در محل فرمانداری برگزار شده است.

🔻رییس شورای هماهنگی مبارزه با کرونا گفت: هم اکنون فعالیت قلیانسرا و کافی نت ها با هدف جلوگیری از اجتماع مردم و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.

🔻عبدالهی اصل اذعان کرد: فعالیت تمامی اصناف، ورزشگاه‎ها و باشگاه‌های دولتی و خصوصی شهرستان شوط تا اطلاع تعطیل شده است.

🔻فرماندار شوط همچنین اعلام کرد: در جهت مقابله با ویروس کرونا در سطح شهرستان شوط ایستگاه های سلامت در مبادی های ورودی شهرستان ازجمله شهر مرگنلر ،سه راهی شوط،سه راهی روستای ایل بلاغی و روستای مخور و روستای صوفی با پرپایی چادر های سلامت اقدام به تب سنجی مسافران و سمپاشی ماشینهای وردی و خروجی شهر می کنند.

🔻وی تصریح کرد:در حال حاضر تمامی اصناف شهرستان تعطیل بوده بجر صنوفی ازجمله:سوپرمارکت ها،نانواییها،لبنیاتی ها ، قصابی ها ،جایگاهای عرصه سوخت ها که در جهت تامین اقلام اساسی مردم نقش اساسی دارند باز هستند.

🔻فرماندار شوط خاطرنشان کرد: از همکاری روسای تمامی ادارات و نهادهای دولتی، مراجع قضایی و انتظامی، متولیان بخشهای خصوصی، تشکل های مردمی و بسیجی شهرستان که این روزها به صورت میدانی و عملیاتی در حال ارائه خدمت می باشند، تقدیر و تشکر می نمایم.

🔻وی در پایان اظهار داشت: در خانه ماندن بهترین و أمن ترین روش برای مقابله با ویروس کرونا محسوب می شود از همین جهت مردم باید تا حد امکان از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.