جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر در شهرستان شوط

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر در شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط: جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر در شهرستان شوط با حضور فرماندار ، امام جمعه و مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه هماهنگی بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر با حضور فرماندار شهرستان و امام جمعه وبخشدار قره قویون و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه گفت: یکی از یادگاری های بجا مانده از جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس سالروز حماسه فتح خرمشهر بوده است، که با گرامیداشت روز سوم خرداد رشادت‌ها و ایثارگری‌ رزمندگان در بین جوانان تبیین می‌شود.

عبدالهی اصل در ادامه افزود : امروز دشمنان ایران اسلامی یک جنگ ترکیبی را علیه کشور تدارک دیده اند و سوم خرداد یکی از بهترین فرصتهایی است که می توان با برگزاری برنامه های فرهنگی در جهت اشاعه فرهنگ ایثار وشهادت واز خود گذشتگی وانتقال آن به نسل جوان و آماده کردن آنها برای مقابله با توطئه های دشمنان اقدام نمود.

وی در ادامه با اشاره به همزمانی سوم خرداد با ایام ماه مبارک رمضان افزود : استفاده از ظرفیت مساجد و اجتماعات بزرگ مردمی در مساجد در ایام ماه مبارک رمضان برای تبیین فرهنگ ایثار و صبر و استقامت که یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز است باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

سرهنگ رمضانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شوط  در این جلسه اظهار داشت: در آستانه سال‌روز آزادسازی خرمشهر و عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و فداکاری‌های ایثارگران و رزمندگان این عملیات، برنامه‌هائی متنوعی به مناسبت این روز ارزشمند در شهرستان اجرا و برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه ها شامل غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام شهرستان –برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی –برگزار یادواره شهدا – برگزار مراسم تجلیل از فاتحان خرمشهر – مراسم محفل انس با قران و برنامه های متنوع دیگری نیز در شهرستان برگزار خواهد شد.