🔹به ریاست فرماندار شهرستان شوط

دومین جلسه شورای اداری شهرستان شوط در فرمانداری برگزار شد.

دومین جلسه شورای اداری شهرستان شوط در فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط: دومین جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار و معاون فرماندار و بخشداران و اعضای شورای اداری در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دومین شورای اداری شهرستان شوط به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط: دومین جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار و معاون فرماندار و بخشداران و اعضای شورای اداری در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه توجه به توسعه گرایی و برنامه محور در جهت معیشت مردم توسط مسئولان تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به توسعه شهرستان باید زمینه مشارکت احاد جامعه چه از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فراهم شود. در حقیقت همه باید به گونه ای تلاش کنیم که شرایط ارائه خدمت بهتر به مردم فراهم شود و باید از دیدگاهها و نظرات مردم و صاحبنظران استفاده کنیم

عبدالهی اصل  به تلاش لازم جهت تحقق برنامه های اشتغال و کار آفرینی در شهرستان پرداخت و گفت : تحقق برنامه های اشتغال وکار آفرینی یکی از مهمترین برنامه هایی بوده که در سال گذشته به صورت جدی پیگیری شده و در سال جاری نیز از اولویت های کاری وبرنامه های شهرستان خواهد بود.

فرماندار شهرستان شوط بر لزوم رعایت نظم وانضباط در سیستم اداری ، تعامل وهمکاری ، ارائه به موقع گزارش فعالیتها ، راه اندازی اتوماسیون و هماهنگی در اجرای برنامه ها تاکید کرد.

وی با اشاره به تحریم های همه جانبه  از سوی دشمنان که از شدیدترین تحریم های هستند، گفت: علی‌رغم تمام مشکلات، تحریم‌ها و خروج آمریکا از برجام، باز هم با درایت مقام معظم رهبری و با همان اراده و بینشی که انقلاب کردیم از این گردنه نیز عبور خواهیم کرد.

عبدالهی اصل با تاکید بر لزوم همراهی و ارتباط نزدیک مسئولان با مردم تصریح کرد: ما روزهای سخت‌تر از این را در زمان جنگ پشت سر گذاشته‌ایم به شرط اینکه با مردم باشیم و فاصله بین مردم و مسئولان کمتر شود و مردم در سخت‌ترین شرایط مسئولان را تنها نخواهند گذاشت و باید مسئولین نیز شنونده خوب و پیگیر مسائل و مشکلات مردم باشند.

فرماندار شوط در راستای تکریم ارباب رجوع توسط ادارات شهرستان، افزود: وظیفه ما خادم مردم بودن است و باید احترام به ارباب رجوع در اولویت باشد و حتی اگر نتوانیم به درخواست وی رسیدگی کنیم، حداقل حرمت و کرامت وی باید حفظ شود و لذا باید مراقب نحوه برخورد بود.

عبدالهی اصل تخصیص فضای مناسب میز خدمت برای ارباب رجوع، ارائه خدمات در هر روز کاری و همه ساعت‌ها به صورت پیوسته و سازماندهی کارکنان هر نهاد نسبت به فرایند اداری برای انجام وظایف خود را از جمله ارائه خدمات میز خدمت عنوان کرد.

وی با اشاره به شرایط ویژه سال 98 برای کشور و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مهم ترین وظیفه مجریان انتخابات، صیانت و امانت داری از رای مردم است و با وجود این انتظار، نباید خود را در معرض اتهام جانبداری در انتخابات قرار دهند.

وی ایجاد نشاط و امید در جامعه در آستانه انتخابات را حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: ما باید بستر را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو در اسفند ماه سالجاری فراهم سازیم، چراکه مشارکت حداکثری مردم در عرصه های مختلف بالاخص انتخابات، نظام و کشور را بیمه خواهد کرد

عبدالهی اصل باتاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند گفت : برگزار کنندگان باید مجری قانون باشند و از هرگونه طرفداری خودداری کنند .

وی به نقش بانوان در جامعه اشاره کرد و گفت:بانوان به عنوان نیمی از جمعیت و منابع انسانی کشور نقش انکار ناپذیری در فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف جامعه دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان از روسای ادارات شهرستان در راستای هماهنگی با امور بانوان فرمانداری در انجام امورات فرهنگی بانوان و حضور فعال نماینده ادارات در جلسات و اجرایی نمودن مصوبات در شهرستان را خواستار شد.

فرماندار شوط به نقش روابط عمومی ها در ادارات  اظهار کرد: روابط عمومی به عنوان یکی از پیشران های مهم توسعه و پیشبرد امور در هر سازمانی هستند که با تخصصی تر شدن  و تقویت کار جمعی می توانند به سمت ایجاد رضایتمندی و پاسخگویی بهتر به مردم حرکت کنند.

عبدالهی اصل  با اشاره به عدم شناخت درست برخی مدیران نسبت به جایگاه روابط عمومی ها گفت: سعی می کنیم باور مسئولان ادارات را نسبت به روابط عمومی ها تقویت کنیم زیرا که لازمه دستیابی به اهداف  و وظایف تعریف شده برای این حوزه، نیازمند باور و اعتماد مدیران نسبت به روابط عمومی ها و نقش و جایگاهی است که در پیشبرد اهداف سازمان سازمانی می توانند ایفا کنند.

وی با تاکید بر پیگیری مدیران برای جذب اعتبارات، افزود: هر مدیری در حوزه خود موظف است تا پروژه ها و اعتبارات را  در کمیته برنامه ریزی مطرح و فرآیند آنرا پیگیری کند و ما نیز قطعا از وی حمایت خواهیم کرد.

عبدالهی  هم چنین با اشاره به اینکه فشارهای اقتصادی در جامعه وجود داشته و کسی آن را کتمان نمی کند، اظهار کرد: بخشی از مشکلات به فشارهای دشمنان و بخشی به خودمان برمی گردد.

فرماندارشوط با تاکید بر اینکه فرهنگ درست مصرف کردن باید در جامعه ترویج و رعایت شود، تصریح کرد: متاسفانه فرهنگ غلطی رواج یافته و در برخی مسائل مانند خرید بیش از مورد نیاز توسط افراد مختلف سبب ایجاد مشکلات می شود که این فرهنگ باید اصلاح شود.