🔸جلسه بررسی فرصت ها و موانع سرمایه گذاری در شهرستان شوط

🔸جلسه بررسی فرصت ها و موانع سرمایه گذاری در شهرستان شوط
🔸جلسه بررسی فرصت ها و موانع سرمایه گذاری در شهرستان شوط#با حضور فرماندار،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی، ،مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد

🔸جلسه بررسی فرصت ها و موانع سرمایه گذاری در شهرستان شوط#با حضور
فرماندار،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی، ،مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط، حسن عبدالهی اصل فرماندار شوط در نشست بررسی فرصت ها وموانع  سرمایه گذاری با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری گفت: از همه دستگاههای اجرایی و بانکها که در سال قبل زمینه اشتغال را در حوزه های مختلف فراهم کردند تشکر می کنم.

وی در راستای اشتغال پایدار در روستاها، رونق تولید روستایی گفت: با راه اندازی نواحی صنعتی روستایی برای روستاییان میتوان این زمینه را برای  روستاییان عزیز جهت ارایه محصولات خود در آن محل فراهم نمود تا از مزایای این نواحی صنعتی برخوردار شوند.

عبدالهی اصل در جهت توسعه محدوده شهرک صنعتی شهرستان شوط افزود: در تامین زیرساخت ها برای فعالیت سرمایه گذاران در نواحی صنعتی شهرها و روستاها، هرگز نباید دچار مشکل شویم، چرا که فعالیت آن ها با اشتغال و معیشت مردم ارتباط نزدیکی دارد.

شریف پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  در این جلسه به لزوم توجه پیش از بیش سازمان منطقه آزاد ماکو به شهرستان شوط و اجرای مصوبات مربوط به شهرک صنعتی شهرستان شوط تاکید کرد.
وی بیان کرد: در جهت ارایه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی با بنیاد برکت و بانک توسعه تعاون هماهنگ شده است.

شریف پور خاطر نشان کرد : در جهت روانسازی اقتصاد شهرستان شوط مسئولین محترم  با توجه به شرایط اقتصادی موجود  در کشوراقدامات لازم را برای سرمایه گذاران و واحد های تولیدی نیمه فعال و راکد شهرستان انجام دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان غربی نیز دراین جلسه گفت: متقاضی محور  بودن شهرستان شوط یکی از مزیت های این شهرستان بوده  و بعنوان اولین شهرستان های استان در این زمینه می باشد.

وی اولویت شرکت شهرک صنعتی استان آذربایجان غربی ، توسعه زمین صنعتی  می باشد، افزود: توسعه زمین صنعتی در شهرستان هایی که در حوزه منطقه آزاد ماکو می باشند بسیار مهم بوده و در همین راستا منطقه آزاد ماکو جهت تسهیل امورات ما را همراهی نمایند.

مهندس عبدلی در ادامه به مشکلات تولید کنندگان واقع در شهرک صنعتی پرداخت و گفت: در همین راستا با همکاری مسئولین در جهت رفع موانع و مشکلات آنان اقدامات لازم انجام پذیرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در این جلسه گفت: شهرستان شوط یکی از شهرستان های استان از لحاظ وضعیت گازرسانی در شرایط بسیار خوبی قرار داره ودر صدر شهرستان های دیگر استان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: ۹۱ درصد روستاهای شهرستان شوط از نعمت گاز برخوردار هستندوعملیات گازرسانی به ۳ تا از روستاها با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست  و ۹ تا از روستاهای شهرستان شوط هم در برنامه قرار داره و  مرحله پیمان سپاری آن در حال اتمام  می باشد ودر خرداد ماه سالجاری عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد که با اجرای این عملیات ۶۶۰ خانوار از نعمت گاز بهرمند میشوند.

مهندس شیخی ادامه داد و گفت: با اتمام عملیات گازرسانی  در حوزه شهری و روستایی ۱۰۰ درصد شهرستان شوط از نعمت گاز برخوردار شده و این شهرستان بعنوان اولین شهرستان سبز در استان معرفی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان  درراستای گاز رسانی به شهرک صنعتی شهرستان شوط افزود:عملیات لوله گذاری خط انتقال به شهرک صنعتی شوط بطول ۵ کیلومتر انجام شده وشبکه های داخلی این شهرک جهت تزریق گاز با همکاری و مساعدت سازمان منطقه آزاد ماکو و اعتبارات شهرک های صنعتی استان به اتمام می رسد.