معاون فرماندار شوط: کشتار غیرمجاز دام را یکی از تهدیدهای سلامت دانست

معاون فرماندار شوط: کشتار غیرمجاز دام را یکی از تهدیدهای سلامت دانست
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه کارگروه کشتار غیرمجاز به ریاست رضایی معاون فرماندار شوط و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.

معاون فرماندار شوط به اهمیت کشتار بهداشتی دام در شهرستان اشاره و روندمصرف گوشت دام غیر مجاز را برای شهروندان مخاطره آمیز دانست.

اسماعیل  ضایی اقدام در ادامه کشتار غیرمجاز دام  را نیز یکی از تهدیدهای سلامت دانست و گفت: در برخی از مسیرهای شهرستان شوط  دام را بدون امکانات مورد نیاز و رعایت موارد بهداشتی در کنار جاده ها ذبح و گوشت آن را به فروش می رسانند که این اقدام به شدت سلامت شهروندان را تهدید می کند.


وی از دستگاه های متولی امر به ویژه دستگاه قضایی خواست در راستای صیانت از سلامت شهروندان دستور برخورد و جمع آوری با این شیوه کشتار را صادر کنند و تلاش شود که گوشت مورد نیاز مردم از طریق کشتارگاه بهداشتی و مجاز شهرداری شوط تامین گردد.

رییس دادگستری شوط گفت:تاکید دین مبین اسلام براهمیت ذبح شرعی و رعایت مسایل بهداشتی در کشتار دام و طیور بوده و کشتار غیر مجاز دام ، سلامت مردم رابه خطر می‌اندازد.


حجت‌الاسلام عباس نژاد نیز  خواستار تامین گوشت مورد نیاز مردم به صورت بهداشتی شد و گفت: گوشت و فرآورده های آن باید به صورت بهداشتی به دست مردم برسد و در غیر این صورت براساس قانون، حوزه قضایی به عنوان مدعی العموم می تواند وارد شود و با اقدامات خلاف قانون برخورد نماید.

در پایان جلسه مقرر شددر خصوص کشتارهای غیرمجاز  بعد از ابلاغ کتبی در صورت عدم‌ رعایت ،ادارات مرتبط با أخذ مجوز مقام قضایی نسبت به جمع آوری و پلمپ اقدام نمایند.