تسهیلات مناسبی در حوزه اشتغال زایی بانوان با اعتبار 20 میلیارد ریال پرداخت  شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری،  جلسه ستاد خانواده و جوانی جمعیت با حضور فرماندار ، مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شوط  در این جلسه با بیان دغدغه مندی های مقام معظم رهبری در مبحث جمعیت که با بحران کاهش جمعیت روبرو  بوده و یکی از اصلی ترین مولفه های قدرت یک کشور را شاخص جمعیت دانست،افزود:  باید همه توان خود را صرف بحران کاهش جمعیت کرده تا وضعیت جامعه را به حد مطلوب برسانیم.

شهروز بابازاده با اشاره به تصویب قانون جوانی جمعیت در آبان ماه 1400 در 73 ماده به عنوان مشوق های فرزند آوری گفت: متاسفانه ابلاغ سیاست‌های جمعیتی در سال 1393 جدی گرفته نشد و خود ضربه بزرگی به مقوله جمعیت کشور بوده است.

وی  در پایان با بیان اینکه ، نقش واقعی بانوان در جامعه باید نهادینه شود،افزود:تسهیلات مناسبی در حوزه اشتغال زایی بانوان پرداخت  شده است که تا کنون 25 واحد تولیدی با اشتعال زایی 40 نفر با تسهیلات بالغ بر 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است .

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه بانوان نقش بسزایی در آرامش خانواده دارند، افزود:تلاش های زیادی برای  فرهنگ سازی افزایش نرخ رشد جمعیت باید انجام دهیم که یکی از این موارد بحث تولید محتوا با موضوع اقنا سازی خانواده ها می باشد .

نیر الهامی همچنین در موضوع شعار فرزند کمتر زندگی بهتر بیان داشت : در سالیان گذشته دیوارهای سطح شهر با شعار فرزند کمتر ، زندگی بهتر مزین شده بود که می طلبد شهردار شوط نسبت به تغییر و اصلاح این نوشته ها اقدام نماید ، چرا که نگاه بصری به یک موضوع در سطح شهر می تواند تاثیر مثبتی بر افکار مخاطب داشته باشد . 

الهامی با یادآوری این نکته که شما نخبگان این جامعه هستید ، از تمامی دستگاه های اجرایی ، بخصوص دانشگاه ، شبکه بهداشت و آموزش و پرورش درخواست کرد که با دعوت از اساتید برجسته در زمینه های روانشناسی و خانواده ، کلاس های موثر آموزشی برگزار کنند  

وی در پایان ، ایام اعتکاف را بهترین فرصت برا اقنا سازی خانواده ها برشمرد و درخواست کرد در این ایام در مساجد حاضر و در زمینه فرزند آوری اقدام به آگاه سازی نمایید .