ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شوط

ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط:اولین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور فرماندار و امام جمعه و اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط اصل لازمه ایجاد یک جامعه توانمند را زنده نگه‌داشتن امربه‌معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: با توجه به نقش مهم آموزش‌وپرورش در ترویج این امر مهم، اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند به‌عنوان یک تسهیل‌گر در این زمینه به آموزش‌وپرورش کمک کند.

عبدالهی اصل ادامه داد: یکی از راه‌های ترویج و گسترش معروفات و دوری از منکرات در جامعه تزریق آگاهی‌های مناسب از طریق تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی است.

وی تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند عزمی ملی دانست و گفت: با توجه به هجمه های گسترده دشمنان، تلاش ها باید مضاعف شود

امام جمعه شهرستان شوط در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر ضمن اشاره به اهمیت اجرای اصل امربه‌معروف و نهی از منکر در شهرستان خاطرنشان کرد: این اصل در دین مبین اسلام از مهم‌ترین ارزش‌های اسلامی است که هم‌ردیف اقامه فرایض واجب نماز و روزه قرارگرفته است و جامعه بدون این اصل دچار مشکلات فراوانی می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: تنها راه ایمن‌سازی مردم از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و توجه به این فریضه باید از سوی خانواده‌ها نیز با حساسیت خاصی دنبال شود زیرا هرچه آموزش در خانواده‌ها بیشتر و بهتر انجام شود، تبعات کمتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

جباری گفت: هدف ما از امر به معروف و نهی از منکر دیگران، جذب آنان است؛ لذا باید در شرایط مختلف و با توجه به ویژگی های فرد یا افراد مورد نظر، به طرق متفاوت عمل کرد.

در ادامه جلسه در مورد اجرای تذکرات لسانی در راستای عفاف  و حجاب و ماه مبارک رمضان، برگزاری جلسات ماهانه، فعال کردن ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و دانشگاه‌ها و دیگر نهادهای شهرستان، نصب بنرها در سطح شهرستان، برگزاری کلاس‌های امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرهای شهرستان و مانور امر به معروف و نهی از منکر وبرتوجه بیشترکسبه وبازاریان بویژه اعضای صنف پوشاک فروشان شهرستان به شعائر اسلامی و رعایت قوانین نظام صنفی را از جمله برنامه‌های این ستاد عنوان شد.

#ستاد_امر_به_معروف_و_نهی_از_منکر_شهرستان_شوط