فرماندار شوط:

نامگذاری زادروز خجسته حضرت زینب (س) به نام پرستار، افتخاری بزرگ برای این قشر زحمتکش است.

نامگذاری زادروز خجسته حضرت زینب (س) به نام پرستار، افتخاری بزرگ برای این قشر زحمتکش است.
فرماندار شوط گفت: نامگذاری زادروز خجسته حضرت زینب (س) به نام پرستار، افتخاری بزرگ برای این قشر و فرصتی مناسب برای قدردانی از خدمات پرستاران زحمتکش است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:

فرماندار شوط در همایش تجلیل از پرستان شهرستان شوط که بمناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار برگزار شده بود ، افزود: روز میلاد با سعادت اسوه صبر و پایداری، حضرت زینب (س) است، بانویی که شاید هدف از خلقت او در این جهان، آموزش ایثار و فداکاری به تمامی مردان و زنان بوده است.

شهروز بابازاده گفت: امروز پرستاران ایران اسلامی با تاسی از بزرگ پرستار عالم، حضرت زینب کبری (س)، نمونه‌ای از صبر را در مسیر نظام سلامت کشور به نمایش گذاشته‌اند و به عنوان ستون اصلی بهداشت و درمان، زحمات و خدمات شبانه‌روزی این قشر زحمتکش و فداکار بر کسی پوشیده نیست.

وی گفت: سالروز میلاد مبارک پیام آور نهضت حسینی  فرصت مغتنمی است تا ضمن شادباش و تبریک این مولود فرخنده و احترام به مقام و جایگاه منحصر بفرد پرستار به عموم اهل ایمان و بخصوص مدافعان سلامت، از تلاش های ایثارگرانه و وصف ناپذیر جامعه پرستاری، قدردانی شود.پرستاری در جریان مقابله با ویروس کرونا جلوه ای از رحمانیت پرودگار را تجلی بخشید و صحنه های کم نظیری از ایثار و از خودگذشتگی را به جامعه انسانی تقدیم کرد.

فرماندار شوط یادآور شد: روزهای آفتابی که امروز میبینیم  جولان کرونا کمرنگ شده است مرهون تلاش و ایثار پرستارانی است که متعهدانه ایستادگی کردند و نقش احیاگر این عزیزان یاد روزهای حماسه آفرینی در دفاع مقدس را زنده کرد و گواهی صادق بر وفاداری مجموعه پرستاری به عهد پاک خود با خداوند متعال و مردم بود.

وی با تاکید بر اینکه باید شان و جایگاه صبورانه و خالصانه پرستاری حفظ و تقویت شود، گفت: همانگونه که پرستاران همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا یک بیمار غیر از سختی و درد بیماری، مشکل دیگری نداشته باشد، دولت نیز خود را موظف می‌داند که به مشکلات و مطالبات جامعه پرستاری رسیدگی کند.

بابازاده عنوانکرد : دیروز در صحبتهای رئیس جمهور محترم هم شنیدیم که یکی از سیاستهای اجرایی دولت سیزدهم در این حوزه اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هدیه رئیس جمهور  محترم به پرستاران  به مناسبت روز پرستار بود که 15 سال راکد مانده بود.

فرماندار شوط با اشاره به سخنان وزیر محترم بهداشت و درمان اعلام کردند که بیش از 7000 تخت جدید بیمارستان در یک سال آتی در سطح کشور اضافه خواهد شد که قطعا با اخذ مجوز های لازم از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  در آینده نزدیک شاهد فراخوان استخدامی پرستاری  و کادر درمان در مراکز درمانی خواهیم بود و بحث پرستاری منزل که بحث مورد نیاز جوامع امروزی و آینده  است و در دستور کار مجریان طرح هست.

 بابازاده با بیان این مطلب که  توسعه فضای بهداشتی در شهرستان شوط از ضروریات می باشد، گفت: در شهرستان شوط هم با توسعه زیر ساخت های فضای بیمارستان در بخش های دیالیز و سی سی یو و پست سی سی یو و اضافه شدن 30 تخت به مجموعه حاضر  و 6 طرح بهداشتی دیگر مجموعا  بیش از 37 میلیارد تومان به این شهرستان تزریق خواهد شد که انشاالله شاهد تکمیل نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات مورد نیاز تا پایان سال 1402 خواهیم بود که در مصوبات سفر  استاندار محترم  هم مصوب شده است .

وی خاطر نشان کرد: 5 تا 11 آذر ماه امسال هفته پرستار نامگذاری شده است .شعار هفته پرستار امسال " ارتقای سلامت مردم، بهبود کیفیت خدمات و رفع موانع خدمتی" اعلام شد.