برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور فرماندار شهرستان شوط و اعضای این شورا برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با اشاره به اهمیت نقش سلامتی در بالارفتن کیفیت زندگی و کاهش مرگ و میر گفت : دولت در این زمینه هزینه های زیادی انجام داده و اجرای طرح ملی کنتر ل فشار خون اقدام موثری در این زمینه می باشد.

حسن عبدالهی اصل افزود : ثبت به موقع وقایع چهارگانه ولادت ، ازدواج ، طلاق و مرگ و میر و تجزیه وتحلیل عومل اثر گذار در این وقایع می تواند در برنامه ریزی های فرهنگی ، اجتماعی ، سلامت وسایر نیازمندیها ایفای نقش کند.

رئیس شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان شوط تصریح کرد:تعامل و همکاری هر چه بیشتر شبکه بهداشت و درمان، شوراها و دهیاران با ثبت احوال برای ثبت وقایع حیاتی باید فرهنگ سازی شده و لزوم مبادرت به این امر آن هم در کوتاه ترین زمان باید برای عموم مردم تبیین و آگاه سازی شود.

رئیس اداره ثبت احوال با اشاره به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی، گفت: مردم در فرآیند ثبت وقایع حیاتی باید حساس باشند و می طلبد ادارات در راستای ثبت بموقع آمار و اطلاعات دقیق باشند.