شعار سال ۹۸: (( هر روستا یک محصول ))

شهرستان شوط و این شهر بعنوان شهر محصولات سالم و طبیعی (ارگانیک) انتخاب شد.

شهرستان شوط و این شهر بعنوان شهر محصولات سالم و طبیعی (ارگانیک) انتخاب شد.
به ریاست فرماندار شهرستان شوط: جلسه شورای تحقیق و پژوهش شهرستان با حضور امام جمعه و اعضای شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

اولین جلسه شورای  تحقیق و پژوهش  شهرستان شوط با محوریت برندسازی به ریاست فرماندار و به دبیری  آموزش و پروش و اعضای این شورا در محل سالن جلسات  فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:عبدالهی اصل در اولین جلسه شورای تحقیق و پژوهش شهرستان شوط اظهار کرد: این شورا با هدف ساماندهی امرتحقیق و  پژوهش  در حوزه های مختلف شهرستان ایجاد شده و لازم است تمامی طرح ها  و پیشنهادات  در این شوراها بررسی شود.
 فرماندارشوط از مهمترین اهداف این شورا در منطقه را بررسی و تنظیم اولویت های اصلی و ضروری پژوهش در شهرستان، بومی سازی کارآفرینی، ارائه مدل مطلوب و بومی برند های شهرستان شوط، توجه به رویکرد نهادی منطقه ای از طریق پژوهش اعلام نمود.
عبدالهی اصل استفاده از ظرفیت نخبگان علمی  و صاحبان نظر در امر برندسازی اشاره کرد و گفت:درشهرستان شوط  ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی وجود دارد تا این شهر نیز مانند سایر شهرها صاحب برند شود
وی ادامه داد: بنده معتقدم باید این نشست یک خروجی تحقیقاتی داشته باشد تا بتوانیم بدون هر نگاه سیاسی، هویت شهر را تعریف کنیم.
فرماندار در راستای برندسازی شهرستان شوط افزود: شهرستان شوط به عنوان" شهر محصولات سالم و طبیعی با شعار هر روستا ،یک محصول " معرفی کنیم ودر این جهت اعضای شورا نظرات و پیشنهادات خود را ارایه نمایند.