جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی شهرستان شوط با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار و اعضای کارگروه شهرستانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با اشاره به بحث حاشیه نشینی سکونت گاه اصلی و مهم آسیب های اجتماعی است که بر فرآیند مدیریت شهری تاثیر منفی می گذارد و در صورت تداوم، کشور را با بحران های بزرگی روبرو می سازد،گفت: به همین منظور بایستی با فعال کردن ظرفیت های اجتماعی و همکاری نهادهای گوناگون در زمینه ساماندهی این نواحی گام برداشت و آسیب پذیری آنها را کاهش داد.

حسن عبدالهی اصل ، در شهرستان شوط حاشیه نشینی وجود ندارد و اگر هست بسیار نادر بوده که چشمگیر نمی باشد، افزود: توجه نکردن به این معضل اجتماعی در طول زمان به دلیل افزایش مهاجرت‌ها به شهرهای بزرگ ظهور یافته، می‌تواند پیامدهای منفی متعددی را هم برای ساکنان این مناطق و هم برای ساکنان بقیه بخش‌های جامعه داشته باشد.

فرماندار شوط حل معضل حاشیه نشینی نیازمند عزم عمومی و همکاری و همراهی تمام نهادها و سازمان‌های مسؤول است،تصریح کرد؛  بدون وجود همکاری میان نهادهای مسؤول نمی‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت و باید در این محلات با کمک و هم افزایی همه دستگاه‌ها اقدام ها و مداخله های مؤثری شکل بگیرد.

وی به ساخت و ساز غیرمجاز در خارج از محدوده و اراضی کشاورزی که منجربه حاشیه نشینی می شود، ابراز داشت: بسیاری از ادارات خدمات رسان ارائه خدمت در این محلات را منوط به اجرای طرح نوسازی و بازگشایی معابر در آنها می‌دانند که این موضوع نیز باید مورد توجه جدی قرار گرفته مطابق قانون با آنها برخورد شود.

عبدالهی اصل  تبیین و توصیف از وضعیت موجود آسیب‌های اجتماعی را جزو وظایف گروه کاری تخصصی آسیب‌های اجتماعی شهرستان دانست و تصریح کرد: علمکرد دستگاه‌های اجرایی شهرستان در خصوص آسیب‌های اجتماعی باید در این گروه کاری ارائه شود.
 
فرماندار شوط در ادامه جلسه به بررسی مسائل و مشکلات مساکن مهر شهرستان در حوزه  آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت:در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با اتخاذ تدابیرهای لازم با ارائه  خدمات زیرساختی وامکانات رفاهی و غیره در این زمینه میتوان اقداماتی خوبی انجام داد.

عبدالهی اصل در پایان جلسه خاطر نشان کرد:  در خصوص بررسی مسائل و مشکلات و همچنین  اشاعه ترویج فرهنگی در  مساکن مهر مشارکت اهالی و ساکنین این واحدها در اداره امورات مساکن مهر الزامی بوده و می طلبد آنها را در مشارکت های اجتماعی دخیل داد.

در ادامه جلسه ادارات خدمات رسان گزارشات خود را در خصوص ارائه خدمات به مساکن مهر شهرستان ارائه نموده و کم و کاستی های مربوط را در این زمینه بررسی و تمهیدات لازم اتخاذ شد.

لازم بذکر است در این جلسه مقرر شد: در دهه فجرامسال مسجد مساکن مهر کلنگ زنی شده و همچنین آغاز اجرای عملیات احداث مدرسه ،احداث نانوایی،استقرار پایگاه بسیج و راه اندازی تاکسی تلفنی و فروشگاه مواد غذایی بحث و تبادل و نظر شد.