◾️برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ بیست و دومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار ، امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط:شهرداران و بخشداران در امر تجمعات با جدیت ورود کنند/همکاری روحانیون و امامان جمعه و جماعت با ستاد مقابله و پیشگیری کرونا قابل تقدیراست/
 آنتن دهی اینترنت روستاها و مشکلات استفاده از شبکه شاد در شهرستان برطرف شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ بیست و دومین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار ، امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

عبدالهی اصل همکاری روحانیون و امامان جمعه و جماعت با ستاد مقابله و پیشگیری کرونا را قابل تقدیر دانست و گفت: در بحران های گوناگون مساجد نقش بسزایی را ایفا کرده و اکنون نیز در جهت مقابله با ویروس کووید۱۹ در کنار ستاد کرونا می باشند.

وی افزود: در زمانی که کارشناسان وزارت بهداشت و درمان ممنوعیت برگزاری نماز جمعه و جماعت را اعلام کرد مساجد وارد عرصه جدیدی شد وبه کمک مردم آمد و کمک های مومنانه و مواسات (پخت و توزیع غذا) از جمله اقدامات انجام شده در مساجد بود که نقش بسیار مهمی را ایفا کردند.

عبدالهی اصل ضمن مرور برخی از تلاش های بعمل آمده از سوی شهرداران و دهیاران در مناطق مختلف برای مبارزه با شیوع بیماری، از زحمات  شهرداران، بخشداران و دهیاران  تقدیر کرد و گفت : شهرداران و بخشداران در امر تجمعات با جدیت ورود کنند.

وی کمک به فرهنگ سازی و آموزش روستائیان در جهت رعایت بهداشت فردی و عمومی و تاکید بر عدم برگزاری اجتماعات همچون برگزاری مراسمات ترحیم، جشن ازدواج و مراسمات فرهنگی و ورزشی در روستا به دهیاران در جهت انجام  اقدامات آموزشی و بهداشتی به روستائیان از طریق نصب توصیه های آموزشی در اماکن عمومی به ویژه مساجد، ساختمان دهیاری، مجامع روستا و معابر اصلی که در معرض دید عموم باشند تاکید کرد.

فرماندار شوط با تقدیر از زحمات تمامی فعالان حوزه رسانه ای شهرستان گفت: اطلاع رسانی اقدامات ستاد مقابله با کرونا و کمیته های آن موجب ایجاد حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا می شود و این موصوع در کاهش آمار کرونا در روزهای آینده حتما تاثیرگذار خواهد بود.

عبدالهی اصل گفت: اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا ضروری است و با افراد یا واحدهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد خواهد شد.

وی آنتن دهی اینترنت روستاها و مشکلات استفاده از شبکه شاد در شهرستان برطرف شود، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم امکان استفاده دانش آموزان از آموزش حضوری در مدارس، باید پیگیر رفع نواقص اینترنت بویژه در مناطق روستایی باشیم.

فرماندار شوط افزود: دانش‌آموزان از شبکه شاد و فضای مجازی برای تحصیل استفاده می‌کنند ولی دانش آموزان در برخی از مناطق روستایی شهرستان به دلیل سرعت پایین اینترنت تلفن‌همراه و دسترسی سخت به شبکه شاد، باعث شده سهم زیادی از آموزش مجازی نداشته باشند بایستی این مشکل هرچه سریعتر حل شود.