جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شوط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط - امروز صبح جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شوط به ریاست فرماندار و با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط با بیان اینکه نباید در زمینه مبارزه با قاچاق کالا مردم را با چالش مواجه کنیم، اظهار داشت : باید نظارت و جدیت را توام بادقت در دستور کار داشته باشیم.

حسن عبدالهی اصل ادامه داد: به منظور جلوگیری از تخلفات صنفی و مبارزه با عرضه محصولات و کالاهای غیرمجاز، اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با همکاری ارگان‌های ذی‌ربط ‏به بررسی و ارزیابی وضعیت اصناف این شهر پرداخته و واحدهای صنفی غیرمجاز ساماندهی و انبارهای موجود در شهرستان ثبت ‌شوند.

وی درجهت مبارزه با قاچاق دام زنده در شهرستان، تصریح کرد: کسانی که بخواهند در داخل و یا خارج از شهر، اقدام به خروج و یا ورود دام کنند، توسط دامپزشکی مجوز ورود و خروج برای آن‌ها صادر شود و پلاک‌کوبی روی دام‌ها صورت ‌گیرد.

فرماندار شهرستان شوط جلوگیری از قاچاق گندم در شهرستان تاکید کردو گفت: با نگاه پیشگیرانه و با اعمال شیوه‌های قانونی، اقدامات امنیتی و انتظامی باید تدابیری اتخاذ گردد تا از خروج بدون مجوز گندم از شهرستان جلوگیری شود و در این خصوص نهادهای متولی این امر  باید دقت کافی را داشته باشند تا شاهد قاچاق این کالا از شهرستان  نباشیم.

 ادامه این جلسه، هر یک از اعضای این ستاد  به بیان اهم اقدامات و برنامه های کاری دستگاه مربوطه که در را راستای مبارزه و کاهش قاچاق کالا و ارز  است بیان نمودند