جلسه کارگروه توسعه اشتغال شهرستان شوط

جلسه کارگروه توسعه اشتغال شهرستان شوط بامحوریت بررسی طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان شوط برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛

کار گروه اشتغال با موضوع بررسی طرحهای اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به ریاست عبدالهی اصل فرماندار، امام جمعه، مجری طرحهای اشتغالزایی اجتماع محور بنیاد برکت و دیگر اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

 فرماندار شهرستان شوط در این جلسه، بابیان اینکه مسئله مهم امروز جامعه بیکاری است، تصریح کرد: هدف ما از تشکیل کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان‌ها، حضور اعضای کارگروه در این شهرستان‌ها و بررسی مسائل و مشکلات این حوزه و همچنین تشریح طرح‌ها و پروژه‌ها می باشد.

حسن عبدالهی اصل افزود: در بحث اشتغال‌زایی یکی از موارد، تأمین منابع مالی است.ما برای ایجاد یک اشتغال پایدار نیاز به ایجاد یک چرخه کامل از زمان تولید، توزیع و عرضه محصولات و بازار فروش داریم و باید تمام این موارد را مدنظر قرا دهیم.

فرماندار شوط باتاکید بر ضرورت تلاش همگانی برای رسیدن به توسعه پایدار، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این خصوص را از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید دانست؛ اظهار داشت: مشارکت بخش خصوصی از الزامات اصلی در توسعه است و باید زیرساخت ها و مشوق های لازم برای مشارکت این بخش فراهم شود

عبدالهی اصل گفت: توانمند سازی جامعه محلی ، کارآفرینی اجتماعی، ارتقاسطح در آمد روستاییان، توجه به تمامی ابعاد معیشتی ، تقویت پایه های اقتصادی جوامع روستایی ، توسعه کسب وکارهای محلی، جلوگیری از مهاجرت روستایی،….و در نهایت اقتصاد روستا را پویا کردن با تکیه بردانایی و سرمایه انسانی از اهداف بنیاد برکت میباشد..

وی افزود : به منظور اجرای طرح ها و پرداخت تسهیلات می بایست بررسی ونظارت دقیق کارشناسی انجام تا هدف اصلی که همان ایجاد اشتغال است محقق گردد

فرماندارشوط تاکید کرد؛ احیای مشاغل از دست رفته در روستاهای شهرستان شوط، کلیه ادارات و نهادها ملزم به همکاری و تعامل با مجری و تسهیلگران بنیاد برکت هستند.

فرماندارشهرستان شوط نیز در پایان باحمایت از این طرح ویژه که در روستاهای شهرستان وارد عمل شده خاطر نشان کرد: با به بکارگیری نیروهای متخصص و مهارت دیده میتوانیم از اعتبارات بنیاد برکت برای شهرستان درصد اشتغال روستایی را هدفمند دنبال کنیم.