جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان شوط با حضور فرماندار شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان شوط با حضور فرماندار شهرستان و دیگر اعضای شورای پدافند غیرعامل در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه شورای پدافند  غیرعامل شهرستان شوط با حضور فرماندار شهرستان و دیگر اعضای شورای پدافند غیرعامل در محل فرمانداری برگزار شد.
حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان با اشاره به وضعیت فعلی کشور و اقدامات خصمانه دشمن و وجود تحریم های ظالمانه، تهدیدات مختلفی را مورد توجه قرار داد و افزود: بحث پدافند غیر عامل به منظور پیشگیری از این تهدیدات ، کاهش آسیب پذیری و افزایش تاب آوری اهمیت مضاعف می یابد.
فرماندار شوط در این جلسه خواستار آمادگی اعضای شورای پدافند غیر عامل جهت مقابله و مواجهه با بروز حوادث احتمالی شد و اینکه حوزه پدافند غیر عامل معطوف به یک حوزه خاص نمی شود بلکه درهمه حوزه های اقتصادی-فرهنگی-بهداشت-محیط زیست-کشاورزی و ... می باشد.
حسن عبدالهی اصل بیان داشت: در اجرای پدافند غیرعامل استحکام زیرساخت ها و جایگزینی و دو منظوره کردن تاسیسات مورد توجه مدیریت های دولتی و بخش خصوصی قرار بگیرد. استحکام زیرساخت ها در حوزه های راه، ابنیه و ساخت و ساز باید استاندارد سازی شده و کیفیت آن ها با پیوست پدافند غیرعامل همراه باشد.
فرماندار شهرستان شوط تصریح کرد: در طراحی و اجرای تمامی پروژه ها باید نسبت به رعایت الزامات و ملاحظات پدافندغیرعامل اقدام شود زیرا تمامی نظارت ها در این حوزه بر این اساس صورت خواهد گرفت.
عبدالهی اصل اضافه کرد:شهرداران و دهیاران و ادارات ذیربط  می بایست ملاحظات پدافندغیرعامل در طرحهای توسعه شهری ،طرح های هادی، جامع و تفصیلی به عنوان یک سند بالا دستی اعمال نمایند.
در ادامه فرماندار شوط مهمترین وظیفه پدافند غیر عامل را درشرایط کنونی مبارزه با تهدیدات جدید عنوان کرد که مهمترین این تهدیدات سایبری و زیستی هستند و با حفظ آمادگی و تمهیدات لازم و پشگیرانه در رصد و پایش موفق باشیم کمترین هزینه را خواهیم داشت که این امر با مراقبت و آموزش لازم می تواند محقق گردد.