یکی از وظایف مهم دیگر دستگاه تعلیم و تربیت در زمینه پدافند غیرعامل، فرهنگ سازی این موضوع است

بمناسبت هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل :فرماندار شهرستان شوط به همراه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری, مدیرآموزش و پرورش و کارشناسان حوزه پدافند غیرعامل استان در دبیرستان طالقانی شهر شوط حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اذربایجان غربی در جمع مدیران و معلمان و دانش آموزان مدارس شهرستان شوط گفت:یکی از وظایف مهم دیگر دستگاه تعلیم و تربیت در زمینه پدافند غیرعامل، فرهنگ سازی این موضوع است و حتما باید دانش و آگاهی پدافند غیرعامل را به همکاران و دانش آموزان منتقل کنیم تا بینش و سواد آن در جامعه ارتقاء یابد.

حبیب زاده افزود: درس آمادگی دفاعی، برگزاری کلاس های مدرسین آموزش خانواده با تاکید بر آشنایی و آموزش اولیاء با این مقوله و برگزاری دوره های آموزش نیروی انسانی برای معلمان و دبیران از جمله اقداماتی است که در راستای آموزش پدافند غیرعامل انجام می شود.

مدیرکل پدافند غیر عامل استان اذربایجان غربی اظهارداشت: پدافند غیرعامل در زندگی و امور جاری نقش مهمی دارد و تهدیدات سایبری دانش آموزان را در معرض خطر قرار می دهد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: تهدیدات دشمنان در فضای سایبری می تواند آسیب های جدی به کشور وارد کند لذا همه دستگاههای اجرایی و تاسیسات زیربنایی و مدارس باید با این تهدیدات آشنا شده و برای مقابله برنامه داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اذربایجان غربی در پایان تاکید کرد: همه جامعه باید بحث پدافند غیرعامل را جدی بگیرند تا در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی، زیستی و فناوری دچار مشکل نشویم پس حتما باید دائما آماده و هوشیار باشیم.