جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان شوط

جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی شهرستان شوط با عناوین: -بررسی صیانت،کرامت و تامین امنیت زنان در برابر خشونت -بررسی وضعیت زنان بدسرپرست ، حفظ و تامین امنیت زنان بی سرپرست -برگزاری نمایشگاه ها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باحضور حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط در محل فرمانداری شوط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ حسن عبدالهی اصل در این جلسه با بیان این که زنان، اساس یک خانواده و تربیت کننده نسل آینده یک جامعه هستند، و بر همین اساس توجه به حوزه بانوان بسیار ضروری و مهم است، گفت: برای ورود هرچه بهتر به حوزه زنان و شناسایی مسائل و مشکلات این حوزه، باید از نظریات کارشناسی خود بانوان استفاده کرد

فرماندار شهرستان شوط با اشاره به ارسال لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت از سوی قوه قضاییه به دولت، اظهار کرد: ورود قوه قضاییه به مقوله صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت، یک اولویت اصلی و اجتناب‌ناپذیر برای تعالی بنیان خانواده و شخصیت بانوان است.

وی گفت: توانمند کردن حوزه زنان تنها در صورتی امکان پذیر است که زمینه رشد و تعالی آن  نهادینه شود و به نوعی به این باور برسیم که زن در پیشرفت و توسعه با هیچگونه مانعی روبرو نیست.

فرماندار شوط افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها با کمترین امکانات و بضاعت مالی باعث می‌شود بانوان توانمندی که در گوشه و کنار شهرستان خلاقیتی دارند گردهم جمع شده و این توانمندی را عرضه کنند.

عبدالهی اصل با اشاره به برگزاری نمایشگاه ها در راستای کاهش آسب های اجتماعی بیان داشت: رویکرد دولت تدبیر و امید در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار حمایت همه جانبه از آن‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها، دانش و تجارب آنهاست بطوریکه بانوان کارآفرین ‌بتوانند در بخش سلامت و اقتصاد ملی  حضور چشمگیری داشته باشند.