برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط دومین جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار ، رییس دادگستری ،معاون فرماندار و بخشداران و اعضای شورای اداری این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

🔴در جلسه شورای اداری شهرستان شوط مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط دومین جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار ، رییس دادگستری ،معاون فرماندار و بخشداران و اعضای شورای اداری این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی  و ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای اداری و تامین و نیروهای نظامی انتظامی که در سفر اخیر استاندار محترم به شهرستان شوط در دهه مبارک فجر گفت: به برکت  نظلام و انقلاب و تلاش و فعالیت های دولت تدبیر و امید در شهرستان شوط طرح های خوبی در تمام حوزه ها ، افتتاح و بهره برداری رسید.

عبدالهی اصل سپس با تقدیر از تلاش های دستگاههای اجرایی در این مدت علیرغم شیوع بیماری کرونا گفت: تداوم تلاش در اجرای برنامه های دولت به منظور مقابله با این بیماری با اجرای طرح های فاصله گذاری و رعایت بهداشت فردی و عمومی را ضروری بوده و  مسئولان و کارکنان ادارات ضمن تکریم ارباب رجوع و رعایت احترام مردم ، حضور موثر و به موقع در محل کار ، این برنامه ها  و سلامت جامعه را به عنوان یک اصل فراموش نکنند.

وی با تقدیر از تلاش اصناف شهرستان شوط گفت: بسیاری از صاحبان صنوف شهرستان شوط در شرایط وجود اعمال محدودیتهای کرونایی در شهرستان بر به تعطیلی کسب و کار خود اقدام کردند و با وجود ضررهای مالی زیاد، مسئولان را در کنترل این بیماری همراهی نمودند که  جای تقدیر بوده  و تقاضای ما این است که در روزهای آتی که نزدیک به سال جدید می باشد بار دیگر یاریگر ما باشند.

عبدالهی اصل ادامه داد و گفت: دستگاه های متولی و اعضای کارگروه ستاد تنظیم بازار برای افزایش رضایتمندی مردم، جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها و کنترل اصناف، در روزهای پایانی سال باید نظارت و بازرسی خود را بر بازار تشدید کنند.

رئیس شورای اداری شوط با تشکر از اصحاب رسانه و خدمات بی منت آنان در راستای پیشگیری و مبارزه با کرونا، از مسئولین خواست ارتباط خود را با رسانه های محکم کنند و در خصوص آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی اقدامات لازم را معمول نمایند.

فرماندار شهرستان شوط تاکید کرد:  بخشداران مرکزی و قره قویون در راستای بررسی مسایل و مشکلات موجود در بخش ها در زمینه های مختلف با ادارات و دستگاه های اجرایی  نشستی برگزار کرده در این زمینه به بحث و بررسی پرداخته شود.

وی همچنین به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده نیز اشاره و با بیان اینکه برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت بالای مردم مهم‌ترین اولویت ما است، ادامه داد: ایجاد بسترهای مناسب برای مشارکت مردم تضمین کننده حفظ نظام است.

عبدالهی اصل تأکید کرد: مشارکت حداکثری با محوریت قانون، همکاری مردم، مسئولان و حفظ وحدت محقق می‌شود و زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی است.

رئیس دادگستری شهرستان شوط خطاب به روسای دستگاه های اداری گفت: مردم در شرایط سختی هستند و برخورد با تکریم با ارباب رجوع و پیگیری کارهای مردم را همه باید سرلوحه کار قرار بدهیم.

عباس نژاد با تاکید بر اولویت اقدامات پیشگیرانه به مدیران دستگاه های اجرایی تصریح کرد: پیش از تصمیم گیری جوانب حقوقی را مدنظر قرار دهند و برای کاهش تخلفات اداری نیز ، آگاهی های کارکنان را افزایش دهند و دستگاه قضایی هم آماده تعامل و همکاری با ادارات در راستای ارائه خدمت بهتر به مردم است .

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی امروز یکی از مهم ترین اولویتهای خود را رسیدگی به حقوق مردم است و در این جهت تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

رییس دادگستری شهرستان یکی از وظایف قوه قضایه پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: پیشگیری از جرم یکی از اصول محوری در قانون اساسی است که همه دستگاه‌ها در قبال آن مسئول هستند؛ به‌نحوی که هیچ دستگاهی را نمی‌توانیم نام ببریم مگر آن‌که مأموریت پیشگیری از وقوع جرم نیز برای آن تعیین شده باشد.

همچنین در ادامه روسای ادارات شهردار شوط- بهداشت و درمان – راهداری و حمل و نقل جاده ای –پلیس راه- صمت – جهاد کشاورزی  گزارشی از اقدامات انجام گرفته  در حوزه مربوطه را ارایه نموده و همچنین  مدیرانی که تازه انتصاب شده بودند در شورای اداری معرفی شدند.

شایان ذکر است : در ادامه جلسه در خصوص توزیع میوه شب عید، ساماندهی خدمات سفر،تشدید نظارت بر اصناف و بازار،نظارت بر مراسمات پایانی سال از جمله چهارشنبه سوری و پنجشنبه آخرسال،نظارت بر ترافیک و سد معبر شهری- تعطیلی میدان دواب و هفته بازار ،حفاظت از اماکن دولتی و عمومی و نصب دوربین ها و توجه به اتوماسیون اداری از جمله مواردی بودند که در جلسه شورای به آنها پرداخته شد.