با حضور فرماندار شوط

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار،امام جمعه و اعضای شورای اداری در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه شورای اداری شهرستان شوط

فرماندار شهرستان شوط در جلسه شورای اداری شهرستان باتوجه به اتقاقات اخیر در کشور و بامحکوم کردن اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، حادثه ناگوارهواپیمای اوکراینی تصریح کرد: که این اقدام، وحدت و همبستگی ملی را که کشور در شرایط فعلی به آن نیاز مبرم دارد، دوچندان کرد.

حسن عبدالهی اصل اظهار داشت: شهادت سردار سلیمانی اگرچه روز تلخ و اندوهباری را برای ملت ایران و مسلمانان و آزادیخواهان جهان رقم زد اما این شهادت بر شرایط داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار تاثیرگذار بود و کشورهای مظلوم منطقه را برای مبارزه با استکبار قدرتمندتر کرد.

وی با تاکید بر تلاش مسئولان جهت ایجاد وحدت در جامعه و افزایش امیدواری میان مردم جامعه و ایجاد رضایت مندی آنان، گفت: بزرگترین وظیفه مسولان ایجاد هماهنگی و همدلی بین دستگاه های اجرایی، کمک به جذب و افزایش سرمایه گذاری در یک منطقه و استفاده از تمام ظرفیت ها برای توسعه شهرستان است.

فرماندار شوط دراین جلسه با اشاره به اینکه دهه فجر سند افتخار و ماندگار ملت ایران است اظهار داشت: توقع مردم این است که سال به سال شاهد مراسم با کیفیت تر از گذشته  باشیم و برای نیل به این مقصود می بایست از تمام ظرفیت های موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد زیراکه دهه فجر فرصت مناسبی است تا مردم از خدمات دولت در ابعاد مختلف آگاهی پیدا کنند.

عبدالهی اصل از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان شوط درخواست کرد تا در راراستای برگزاری هرچه باشکوهتر مراسمات دهه فجر پروژه‌های قابل افتتاح اقتصادی و عمرانی  و برنامه های فرهنگی خود رابه فرمانداری، اعلام دارند.

فرماندار شوط با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت: در انتخابات، سلامت انتخابات بسیار مهم است و همه باید همت کنیم که انتخاباتی سالم و پرشور برگزار شود. همچنین مشارکت حداکثری در انتخابات از موارد قابل توجه دیگر است که باید در آن زمینه را برای حضور پرشور و گسترده مردم فراهم کنیم.

عبدالهی اصل خاطر نشان کرد: هیات های اجرایی و نظارت و بارزسی و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی و همچنین کمیته امنیتی در شهرستان شوط تشکیل و کار برگزاری انتخابات 2 اسفند را انجام میدهند.

وی در ادامه تاکید کرد: در خصوص انتخابات همه مسئولان باید پای کار باشند و در جهت اجرای هرچه بهتر و باشکوه تر انتخابات قدم بردارند و هیچ ارگانی حق استفاده از تجهیزات و امکانات اداره متبوع خود، له یا علیه کسی ندارد.

💢در پایان جلسه گارگروه های ۱۲گانه ستاد دهه مبارک فجر در شهرستان شوط انتخاب، تا برنامه های این دهه هماهنگی نموده وبه ستاد اعلام نمایند.

امام جمعه شهرستان شوط در جلسه شورای اداری با اشاره با توجه به قرار گرفتن در ایام غم بار فاطمیه در شهرستان شوط  اظهار کرد: مردم به لطف الهی نسبت به اهل بیت (ع) شناخت و معرفت دارند و در سال های گذشته نشان داده اند که در سوگ شهادت دخت نبی اسلام، روحیه خود را مزین به نام فاطمه (س) می کنند که در زندگی آنان تاثیرگذار است.

 حجت الاسلام والمسلمین جباری دهه فجر را یکی از بهترین مناسبت های ملی و مذهبی کشور دانست و گفت: بازخوانی اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و ارزیابی تاثیر این انقلاب بر کشورهای منطقه در دهه فجر ضرورت دارد.

امام جمعه شوط به بحث انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و به اهمیت تحقیق در مورد کاندیداهای انتخابات مجلس پرداخت و افزود: مردم باید در انتخاب فرد اصلح‌تر از میان نامزدهای انتخابی نهایت دقت و توجه را داشته باشند تا نماینده‌ای شایسته روانه مجلس شود.

وی اظهار داشت: اگر مردم به این موضوع مهم که تاثیر فراوانی برای رشد و پیشرفت منطقه دارد توجه کنند شاهد پیشرفت‌های مختلفی در عرصه‌های سازندگی خواهیم بود.

حاج آقای جباری بیان کرد: مردم این شهرستان در مراسم عزاداری سردارحاج قاسم سلیمانی سنگ تمام گذاشتند حضورشان چشم گیر بود و مراسم بی نظیری در مساجد و حسینیه ها برگزار شد باید از این مردم قدردانی کنیم.

امام جمعه شوط با بیان این مطلب که  استمرار فعالیت در عمل به بیانیه گام دوم انقلاب مورد انتظار است و نباید به برگزاری همایش ها اکتفا کرد ،گفت: بیانات مقام معظم رهبری همواره و در خصوص گام دوم انقلاب کاملا روشن است و نیاز به شرح و تفسیر ندارد و باید در راستای اجرایی کردن مطالبات رهبری عمل کنیم و در زمینه اجرایی گام برداریم.