جلسه برنامه ریزی و ساماندهی مشارکت های مردمی در شهرستان شوط

جلسه برنامه ریزی و ساماندهی مشارکت های مردمی در شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛طرح ساماندهی مشارکت های مردمی شهرستان شوط در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر از کرونا با حضور فرماندار و امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شود.

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی ساماندهی مشارکت های مردمی شهرستان شوط

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛طرح ساماندهی مشارکت های مردمی شهرستان شوط در راستای  حمایت از اقشار آسیب پذیر از کرونا با حضور فرماندار و امام جمعه و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شود.

عبدالهی اصل فرماندار در جلسه برنامه ریزی مشارکت های مردمی تحت عنوان پویش همدلی در راستای حمایت از اقشار آسیب دیده، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و آسیب دیدن بخشی از جامعه و مشاغل اظهارکرد: با ابلاغ این دستورالعمل از سوی استاندار آذربایجان غربی و نیاز جامعه امروز  کمک به همنوعان، تشکل‌های مردمی به سمت و سویی مشخص هدایت کنیم و امروز همه با هم بسیج شویم تا در قالب پویش همدلی کمک های مردمی جمع آوری و به نیازمندان تحویل شود.

وی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و  هوشمند و  همکاری خوب مردم در اجرای آن اظهار داشت: همراهی و همکاری خوب مردم و اصناف شهرستان شوط در اجرای این طرح جای قدردانی دارد.

فرماندار شوط با تاکید بر ضرورت توجه به افراد نیازمند متاثر از ویروس کرونا اضافه کرد: زمانی که مردم در این شرایط مشکل دارند، ما مسئولان نباید بی توجه باشیم بنابراین اجرای طرح همدلی فرصتی برای توجه ما مسئولان به نیازمندان است.

عبدالهی اصل مشارکتهای مردمی شهرستان، پیرامون راهکارهای جذب و جلب مشارکتهای مردمی ابراز داشت:  آگاه سازی جهت استفاده از ظرفیت های همه جانبه مردم به خصوص خیرین در امر کمک رسانی به جامعه هدف (نیازمندان) می باشد.

وی عنوان کرد:در همین راستا مشارکت های مردمی در قالب پویش همدلی که با شماره حساب جامع هلال احمر جهت تهیه بسته معیشتی به افراد آسیب دیده از کرونا که در ماه مبارک رمضان به این افراد اهدا خواهد شد.

وی افزود: نکته مهم این است که چگونه این بسته‌ها را به شکل مطلوب توزیع کنیم، اگر بتوانیم آمارها را کامل کنیم و افرادی که در این زمینه از این هدیه مردمی بهره‌مند می‌شوند را به خوبی شناسایی کنیم تا از این پویش همدلی بهره مند شوند.

فرماندار شوط  در ادامه به نقش مثبت و سازنده رسانه ها و فضای مجازی در جهت پیشگیری و مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت:تعامل و همکاری شبکه های مجازی در راستای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی هشدارهای ایمنی و بهداشتی بسیار مفید بوده و همچنین رسانه ها در جلب مشارکت و همراهی مردم در مقابله با بیماری کرونا نقش ویژه ای دارند.

عبدالهی اصل در پایان این جلسه به ساماندهی تمامی مشارکت های مردمی که توسط خیرین ،مراکز ،موسسات و تشکل های مردمی اشاره کرد و گفت؛ هدف از این ساماندهی ، تمامی مشارکت های مردمی در یکجا تجمیع شده و از یک محل مشخص کمک های مردمی در قالب بسته های معیشتی در بین نیازمندان توزیع شود.

#به_مددالهی_کرونا_را_شکست_میدهیم