بررسی مسائل و مشکلات روستای تازه کند شهرستان شوط

بررسی مسائل و مشکلات روستای تازه کند شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: نشست هم اندیشی فرماندار شهرستان شوط باحضور روسای ادارات ،دهیار و شورا ، اهالی و ریش سفیدان روستای تازه کند با محوریت بررسی مسائل و مشکلات در محل بخشداری مرگنلر برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در نشست هم اندیشی با مردم  روستای تازه کند با اشاره به اینکه مردم روستای تازه کند مردمی سخت کوش و تلاش گر هستند  و باید مشکلات آنها را شنید، گفت: وظیفه مسئولان رفتن به بخش ها و روستاها و خدمت مردم رسیدن برای شنیدن دردها و مشکلات و تلاش برای رفع آنها است.

حسن عبدالهی اصل با اشاره به این مطلب که  وظیفه ماست که به درددل مردم گوش دهیم و در راستای مرتفع نمودن مشکلات مردم قدم بر داریم،
تصریح کرد: مردم حق دارند که در موضوعات مختلف مطالبه گر باشند و مدیران و مسئولان شهرستان و بخش هم وظیفه دارند پاسخ گوی  این مطالبات باشند.

ین مقام مسئول تصریح کرد:نتیجه تدبیر دولت در روستاها امیدافزایی در روستاییان با تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان بوده که در روستاهای شهرستان این امر بسیار مشهود است.

فرماندارشوط  تاکید کرد: دولت تدبیر و امید ضمن توجه به عمران و آبادی، نگاه و توجه ویژه ای به موضوع اشتغال در روستاها دارد تا جاییکه امسال از محل اعتبارات بنیاد برکت تسهیلات مناسبی برای اشتغال پایدار جوانان در روستا و جلوگیری از مهاجرت آنان در نظر گرفته شده است.

عبدالهی اصل  تصریح کرد : دهیاران بعنوان منتخبین شورا و منصوبین از سوی بخشدار باید اشراف کامل و حضور مناسب در روستا داشته و با پیگیری موضوعات در چارچوب ضوابط تعریف شده از ظرفیت های موجود برای مرتفع نمودن مشکلات استفاده نموده و وظایف خود را نیز به نحو احسن انجام دهند.

فرماندار شوط هم ضمن تاکید بر پیگیری مطالبات روستاییان از دستگاه‌های اجرایی خواست برای حل این مشکلات از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

💢مهمترین مواردی که در این جلسات مطرح شد؛

 -آسفالت معابر داخلی روستا ،
- آب شرب و کشاورزی، لایروبی قنوات
-وام‌های اشتغالزایی روستایی
-انتقال تیر‌های برق در وسط معابر
- خط دهی تلفن همراه و  اینترنت
-جمع آوری پسماند روستا و تعیین محلی برای دفن زباله ها
-احداث دیوار ساحلی در مسیل سیلاب ها
- تغذیه آب های سطحی و زیرزمینی با اجرای طرح انتقال آب بالوله از طریق سد کرم آباد به سد اینجه قدیم
-اتمام طرح اصلاح شبکه های فرسوده آب شرب روستا
- پیگیری تامین اعتبار برای اتمام مدرسه نیمه تمام و تامین و تجهیز فضاهای آموزشی(سالن ورزشی) روستای تازه کند
-جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها،
-شانه سازی جاده مرگنلر به سمت تازه کند،
-تعیین و تکلیف آبیاری اراضی کشاورزی از سد کرم آباد در حوزه تازه کند
-ساماندهی فضای سبر و میادین و پوشش کانال بتنی روستای تازه کند
در این روستا‌ بود که دستگاه‌های مربوط موظف شدند جهت رفع این مشکلات اقدام کنند.‌ ‌
.
.
@tadbireshot