◾️برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

◾️برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:سی و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط با حضور فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

◾️فرماندار در سی و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان شوط مطرح کرد؛

شهرستان شوط با تغییر وضعیت از رنگ زرد به نارنجی رسیده است که بر این اساس لازم است تا مردم این شهرستان با همراهی بهداشت و درمان نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بیش از پیش توجه کنند و این تغییر رنگ را جدی بگیرند.

رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک که ناشی از کاهش نگرانی مردم و عادی انگاری در جامعه است موجب شده تا وضعیت این شهرستان به نارنجی تغییر پیدا کند.

مردم درباره مسایل بهداشتی باید بیشتر دقت و از عادی‌سازی در کرونا پرهیز کنند، حساسیت های قبلی را همچنان مد نظر قرار دهند و شیوه‌نامه‌ها را بیش از پیش رعایت کنند.

به دلیل عادی انگاری، متاسفانه شهر به وضعیت نارنجی بازگشته است که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی و افزایش تجمع ها، محدودیت های سخت که برای فضای کسب و کار در آستانه عید بسیار نامناسب است، بازخواهد گشت.

اجتماعات، محل مناسبی برای تکثیر و انتقال ویروس کرونا است و برای جلوگیری از شیوع و گسترش این ویروس باید از برگزاری هرگونه مراسم شادی عزا و اجتماعات دیگر پرهیز کرد.

اقشار مختلف مردم، نخبگان، فرهنگیان و فعالان فرهنگی به ویژه اصحاب رسانه و فضاهای مجازی و روابط عمومی ادارات شهرستان خواست تا با اعلام هشدارها و درج توصیه ها، کماکان، شهرستان را برای گذر از بحران یاری دهند.

محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان متناسب با وضعیت نارنجی اجرا می‌شود و محدودیت‌های تردد بین شهری، ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی در تالارها و نماز جمعه در مساجد ابلاغ شده و دورکاری کارکنان نیز اجرا می‌شود.

بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر عدم رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و دورهمی خانوادگی،شب نشینی از دلایل افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان است.

اجرای طرح "ناظران سلامت" با همکاری اعضای جوان و داوطلبان در قالب مشارکت با شبکه بهداشت و درمان برای بازرسی از اصناف و تذکر لسانی در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان تشدید شود.

امیدواریم همچنان با همراهی مردم شریف و بزرگوار شهرستان شوط و تشدید فعالیت‌های نظارتی شاهد غافلگیری و ایجاد موج جدید کرونا نباشیم.