جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهری و روستایی شهرستان شوط

جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهری و روستایی شهرستان شوط
جلسه بررسی مسایل و مشکلات آب شرب شهری و روستایی شهرستان شوط با حضور فرماندار و مدیرعامل آب و فاضلاب شهری و روستایی استان آذربایجان غربی و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شوط در  این مراسم با تقدیر از تلاش های شرکت آب و فاضلاب در امر آبرسانی به شهرها و روستاهای استان بر اهمیت آب و مصرف بهینه آن تاکید کرد.

حسن عبدالهی با اشاره به اجرای پروژه 106 روستایی شهید امینی برای آبرسانی به روستاها اظهار داشت: با عنایت به وجود برخی مشکلات در زمینه تامین آب شرب روستاها، اجرا و اتمام این پروژه می تواند تنگناهای موجود را رفع نماید.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی نیز با اشاره به وضعیت آبرسانی در روستاهای شمال استان اظهار داشت: با وجود منابع متعدد آب در روستاهای شمال استان، مشکلی از نظر کمی وجود ندارد اما به لحاظ آتشفشانی بودن منطقه و بافت زمین شناسی، از نظر کیفی مشکلاتی در منطقه وجود دارد.

علیرضا رضوی با بیان اینکه کیفیت آب شرب و سلامتی مردم، سیاست دولت تدبیر و امید است، افزود: بر این اساس و برای رفع مشکلات موجود، نسبت به اختلاط آب، جابجایی منشا های تامین آب و ارتقای کیفیت آب از طریق بهره گیری از سامانه های تصفیه آب اقدام شده است.

شایان ذکر است در این جلسه در خصوص مواردی از قبیل مسایل و مشکلات آب شرب شهر مرگنلر و یولاگلدی- آب شرب مجتمع قره قویون از پروژه ۱۰۶ روستایی - عملیات لایروبی چاه های آب شرب -اصلاح شبکه های آب شرب فرسوده شهری و روستایی-انتقال خط انتقال آب شرب روستاهای شهرستان بحث و بررسی شد.