چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان شوط

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان شوط #با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط ، امام جمعه و اعضای شورای اداری در محل فرمانداری برگزار شد.

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار ، امام جمعه و اعضای شورای اداری در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حسن عبدالهی اصل  در این جلسه در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان گفت: امکاناتی که برای اجرا و حرکت در مسیر پیشرفت قرارگرفته تا همه ما به‌درستی و صادقانه خدمت کنیم اگر غیرازاین اتفاق بیفتد این حضور و برنامه‌ریزی و صرف هزینه معنا ندارد.

فرماندار شهرستان شوط گفت: تکریم ارباب‌رجوع را سرلوحه کارمان قرار دهیم این نکات را مدنظر خود قرار دهید؛ خدمت به مردم و حل مشکلات مردمی و بحث حقوق شهروندی از مهمات انجام کار در ادارات است.

عبدالهی اصل با تاکید بر تعامل تنگاتنگ دستگاه های اجرایی و ادارات در این شهرستان تاکید کرد و گفت: همه مسوولان باید خدمات نظام  و دولت را به طور شفاف و کامل از طریق رسانه ها به خوبی منعکس کنند و حتی اگر لازم باشد در این راه هزینه هایی نیز صرف کنند باید این کار را انجام دهند.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی  اشاره کرد و افزود: مسئولان شهرستانی زمینه را برای حضور حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کنند و با حضور همه جریان های سیاسی در انتخابات، مردم هم در این رویداد مهم سیاسی مشارکت چشمگیری خواهند داشت.

عبدالهی اصل ادامه داد: همواره مردم در آیین های مختلف دلبستگی خود را به نظام جمهوری اسلامی نشان دادند و در انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی شهروندان با مشارکت هرچه بیشتر در پای صندوق رای حاضر می شوند و در بحث سلامت و نحوه برگزاری انتخابات باید تمامی مسئولان مربوطه دقت نظر داشته باشند و صیانت از رای مردم وظیفه شرعی و قانونی است.

فرماندار شهرستان شوط رویکرد دولت را جذب سرمایه گذار و حمایت از بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: ، تلاش می‌شود با حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار و توسعه، فضای لازم برای رونق فضای کسب و کار نیز فراهم شود.

وی اظهار داشت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید با شناسایی ظرفیت‌های موجود، زمینه جذب سرمایه گذاران در بخش‌های مختلف را فراهم کنند تا شاهد ایجاد اشتغال و بهبود وضع معیشتی مردم باشیم.

امام جمعه شوط در این جلسه با اشاره  به این مطلب که مدیریت اخلاق در محیط کار منافع بسیار زیادی برای رهبران و مدیران دارد افزود؛ اعم از منافع عملکردی و منافع اخلاقی. این مطلب بخصوص در عصر حاضر که مدیران با ارزشهای بسیار متنوعی در محیط کار سروکار دارند صادق است.

وی افزود: مهمترین مبنا در پیشرفت اخلاق اداری تصحیح بینش کارکنان نسبت به خودشان، مردمان، مسؤلان و وظایف شان است، زمانی که دید انسان نسبت به مردم، مافوق و کارش اصلاح شود کار کردن به مثل خدمت نمودن و عبادت کردن است و این خود سبب رشد در اداره و توسعه اخلاق در اداره می شود.

 حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: در نظام اداری آن چه در راس مناسباب و رفتار اداری حاکم است حرمت نگهداشتن و حفظ حقوق مردمان است هر یک از کارکنان دولت در هر مرتبه و جایگاهی که قرار دارند اگر حافظ حقوق و حرمت ارباب رجوع باشند یک نظام اداری مبتنی بر اخلاق ظهور خواهد کرد.