برگزاری جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت شهرستان شوط

برگزاری جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت  شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط ؛ جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت با حضور معاون فرماندار و اعضای این کمیسیون در فرمانداری برگزار شد.

برگزاری جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت در شهرستان شوط


👈 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط ؛ جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت با حضور معاون فرماندار و اعضای این کمیسیون در فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار شوط در این جلسه گفت؛ مقوله سرقت یک بزه اجتماعی محسوب شده که اگر به آن پرداخته نشود تبدیل به یک مقوله امنیتی خواهد شد.

وی افزود؛ در راستای پیشگیری و کاهش وقوع صرفا نباید نیروی انتظامی را مسئول دانسته بلکه قریب به بیست و شش دستگاه در دستورالعمل شورای امنیت کشور در این خصوص مسئول و پاسخگو می باشند. تمام اقدامات باید معطوف به استحکام زیرساختها شود.

زمانی با تاکید بر رعایت الزامات حفاظتی توسط ادارات، بیان داشت: سازمان ها و دستگاه های اجرایی در بحث ایمن سازی ادارات و مجموعه هایی که تحت مدیریت شان است، باید اهتمام لازم را داشته باشند.

معاون فرماندار یادآورشد: ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی بالاست و باید از این ظرفیت و نیز سمن های اجتماعی فعال دراین زمینه برای آموزش و آگاه سازی مردم در مقابله و پیشگیری از برخی بزه و آسیب های اجتماعی مانند سرقت استفاده کنیم.

در ادامه جلسه معاون فرماندار شوط با تاکید بر پیگیری و انجام دقیق مصوبات جلسات کمیسیون پیشگیری خواستار اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده اولیه برای تاسیسات و تجهیزات توسط دستگاههای خدمات رسان نظیر بانک ها و طلافروشی ها وبرخی اصناف درراستای  مقابله با سرقت شد.