نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با مهندس اورنگی، رئیس سازمان امور اراضی کشور

نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با مهندس اورنگی، رئیس سازمان امور اراضی کشور
نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با مهندس اورنگی، رئیس سازمان امور اراضی کشور با حضور نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و روسای ادارات جهاد کشاورزی ماکو، شوط، پلدشت و چالدران برگزار شد.در این نشست درباره مسائل و مشکلات بخش کشاورزی منطقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

فرماندار شهرستان شوط در جلسه بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی  در سازمان منطقه آزاد ماکو:

با سرمایه گذاری خوبی که انجام شده است در آینده نزدیک تحول بسیار خوبی در توسعه منطقه و ایجاد صنایع مرتبط و نهایتا اشتغال فارغ التحصیلان و جوانان شاهد خواهیم بود که این امر مهم نیاز به همدلی تمام مردم و خصوصا ایجاد فرصتهای مناسب برای سرمایه گذاران میباشد.

 حدود ۱۲ هزار هکتار از اراضی شهرستان شوط از پایاب سد کرم آباد و بیش از یک هزار هکتار از پایاب سد شهید جواد قنبری تحت پوشش آبیاری پیشرفته قرار گرفته که با بهره برداری از آنها در توسعه منطقه گامهای بزرگتری برداشته خواهد شد.

در همین راستا سازمان جهاد کشاورزی باید با تامین اعتبارات لازم در مورد رفع مداخلات اراضی اقدام سریع انجام داده تا مشکل مردم در این زمینه مرتفع شود.

دستگاه های اجرایی و مرتبط بایستی در بیمه محصولات کشاورزان عزیز برنامه ریزی اساسی انجام داده تا موجبات و رضایت استقبال کشاورزان بیشتر فراهم گردد.

نیاز آبی شهرستان سالانه ۱۱۰ میلیون متر مکعب آب می باشد که بیش از ۶۵ میلیون مترمکعب آن از طریق ۱۳۱ قنات تامین میگردد که این قنوات نیاز به لایروبی و تعمیرات اساسی دارند که باید جهاد کشاورزی در این زمینه بیشتر تلاش کند.

در شهرستان بیش از ۹ هزار دام سنگین و بیش از ۱۲۰ هزار دام سبک وجود دارد که نقش بسیار مهمی در تامین نیازهای منطقه و اشتغال دارند این فرصت مناسبی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی ایجاد کرده است.

از عنایات مقام معظم رهبری در بحث ساماندهی رودخانه های مرزی و اختصاص اعتبارات لازم و تلاش های دولت و استاندار محترم ، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیر عامل محترم منطقه آزاد و تمامی مدیران جهاد کشاورزی استان و منطقه تشکر می کنم.