جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار و اعضای ستاد بحران در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط، جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست حسن عبدالهی اصل فرماندار شوط و با حضور معاون فرماندار و بخشداران و  اعضای ستاد درفرمانداری شوط برگزار شد.

 فرماندار شهرستان شوط طی سخنانی ضمن تشکر از اقدامات دستگاهها و سازمانهای عضو ستاد هماهنگی مدیریت بحران گفت: در بحث مدیریت بحران ، پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی بالاخص دستگاه هایی که کانون بحران هستند می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند.

حسن عبدالهی اصل تصریح کرد: پاکسازی مسیل ها و رودخانه ها، تامین و ذخیره سازی انرژی، ساماندهی خودروها، ندادن مجوز برای حفاری غیر مجاز در زمستان، جمع آوری نخاله در سطح شهر و روستا و رفع خطر از برخی ساختمان ها از اقدامات پیشگیرانه کاهش خسارت در زمان بحران است.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط افزود: باید از ظرفیت بیمه ها برای پرداخت خسارت در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی استفاده کرد چراکه بیمه در جهان به عنوان بنگاه اقتصادی مورد توجه است.

فرماندار شوط با بیان اهمیت انتخابات پیش رو در اسفند ماه سال جاری بر بسیج تمامی امکانات  و تجهیزات و همچنین شناسایی مناطق حادثه خیز و رفع مشکلات آن اشاره داشت.

وی همچنین در این جلسه نسبت به رفع هرگونه قطعی احتمالی برق ، رفع قطعی تلفن ، تدابیر لازم در خصوص آب گرفتگی معابر ،امداد رسانی توسط فوریت های پزشکی ،هلال احمر و کلیه نیروهای امدادی در صورت بروز حادثه احتمالی تاکید کرد و گفت:  ما باید با یکدیگر تعامل وهمکاری داشته باشیم تا در هنگام بروز حوادث بتوانیم در کم ترین زمان ممکن بحران را مدیریت نماییم.