جلسه پیشگیری از وقوع آنفلونزای فوق حاد پرندگان باحضور معاون فرماندار شهرستان شوط

جلسه پیشگیری از وقوع آنفلونزای فوق حاد پرندگان باحضور معاون فرماندار شهرستان شوط
جلسه ستاد پیشگیری از وقوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان شوط برگزار شد.قبل ازظهر امروز یکشنبه ۱۹ آبان ماه،جلسه ستاد پیشگیری از وقوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان شوط به ریاست"مصطفی زمانی"معاون فرماندار و با حضور مدیران ادارات،نهادها و کارشناسان دستگاه های اجرایی عضو این ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط

معاون فرماندار شهرستان شوط با تاکید بر ضرورت پیشگیری از راه های شیوع این بیماری،افزود:امکان تسری بیماری آنفلوآنزای پرندگان به انسان موجب تهدید سلامت افراد می شود که یکی از راه های پیشگیری این بیماری جلوگیری از زنده فروشی مرغ توسط دست فروشان در هفته بازارها و فرهنگ سازی در این راستا است.

"مصطفی زمانی"با بیان اینکه بهداشت و سلامت عمومی جامعه در اولویت است،تصریح کرد:اطلاع رسانی در خصوص این بیماری،علائم و راه های انتقال به انسان و چگونگی پیشگیری از آن به مردم و فرهنگ سازی در خصوص عدم استفاده از پرندگان در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری بسیار ضروری است.

وی افزود : شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مساله مهم و استراتژیکی است که لازم است تا با تعامل و همکاری همه جانبه مسئولان ، بسترهای لازم برای پیشگیری از آن فراهم شود چرا که این بیماری علاوه بر آن که خسارات اقتصادی بسیاری به همراه دارد ، سلامت عمومی جامعه را نیز با خطر جدی مواجه می کند.

معاون فرماندار شوط  در پایان جلسه گفت : با اینکه مردم از خطراتی احتمالی که در کمین آنها هستند اطلاع دارند ولی باز شاهد این هستیم که پرندگان در هفته بازار های محلی شهرستان شوط بفروش می رسند، ممکن است ناقل بیماری باشند،از این رو تمامی دستگا های مربوطه هماهنگی های لازم را در جهت جلوگیری از عرضه و فروش پرندگان خانگی اقدامات مربوطه را معمول نمایند.