باحضور عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط

جلسه ستاد پیشگیری،مقابله با ویروس کرونا شهرستان شوط

جلسه ستاد پیشگیری،مقابله با ویروس کرونا شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه ستاد پیشگیری،مقابله با ویروس کرونا شهرستان شوط به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط برگزار شد .

فرماندار و رییس ستاد پیشگیری ،مقابله و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان شوط با تاکید بر توجه به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت به فاصله‌گذاری فیزیکی در روابط اجتماعی نیاز داریم تا زنجیره شیوع کرونا و سرعت انتقال این ویروس را کاهش دهیم و اگر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم، شهرستان شوط که تابه حال در وضعیت زرد قرار دارد با عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به وضعیت قرمز تبدیل خواهد شد.

وی بابیان اینکه حساسیت مردم نسبت به بیماری کرونا کاهش یافته است اظهار داشت: افزایش تدریجی افراد مبتلا به کرونا و بی‌توجهی عده‌ای از شهروندان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، احتمال بروز پیک‌های جدید بیماری وجود دارد.

عبدالهی اصل استفاده از ماسک و دستکش  در ادارات نهاد ها ، بانکها، اصناف و مکان های عمومی این شهرستان را الزامی دانست و افزود مدیران دستگاه‌های اجرایی باید دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را جدی بگیرند و کارمندانی که دارای علائم مشکوک هستند  در محل کار حاضر نشوند و تیم نظارت متشکل از شبکه بهداشت ، صنعت ،معدن و تجارت ، نیروی انتظامی با حضور در ادارات ، مکانهای عمومی ، سالن های ورزشی ، فروشگاه های بزرگ و کوچک بر حسن اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با جدیت بر اجرای این مصوبات نظارت میکنند.

فرماندار شهرستان شوط با تاکید براینکه با مراکز عرضه قلیان برخورد خواهد شد افزود: شبکه بهداشت  با همکاری نیروی انتظامی از عرضه قلیان جلوگیری کنند و قهوه خانه های سنتی نیز مجاز به عرضه قلیان نیستند.

وی باکید بر اینکه عروسی‌ها و مجالس عزا زنگ خطر بزرگی برای شیوع مجدد ویروس کرونا است اظهار داشت: برگزاری مراسمات و تجمع‌های انسانی کانونی بزرگ برای انتشار ویروس کرونا است و بروز همه‌گیری در این مراسم‌ها، تلاش چندماهه کادر بهداشت و درمان و زحمات سایر ارگان‌ها را هدر می‌دهد که  عموم مردم باید با رعایت بهداشت فردی، پایبندی به فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از شرکت در تجمعات این همراهی را تا مهار کرونا ادامه دهند.

عبدالهی اصل  ادامه داد: میزان بالای شیوع کرونا در استان‌های گرمسیری مانند خوزستان نشان داده که فعالیت این ویروس با گرما کاهش پیدا نمی‌کند ، این ویروس خود را با شرایط وفق داده و به فعالیت بیماری‌زایی خود ادامه می‌دهد، بنابراین باید از برگزاری اجتماعات حتی در جمع‌های چند نفره اجتناب کنیم.

در ادامه جلسه اعضای ستاد به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود به ستاد کرونا پرداختند