برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط؛ششمین جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار،امام جمعه در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه شورای اداری شهرستان شوط با حضور فرماندار ،امام جمعه و معاون فرماندار  و بخشداران و اعضای شورا در محل سالن جلسات فرماتداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

فرماندار شهرستان شوط در ششمین شورای اداری با بیان اینکه ایجاد اعتماد عمومی در بین مردم توسط مسئولین خیلی مهم است اظهار کرد: اگر چه در این راه مردم هم وظایفی دارند اما به طور عمده‌ مسئولین باید نشان دهند که در جهت یکدلی و همدلی گام برمی‌دارند و مشکلات مردم به نوعی مشکلات آنها است و این خود زمینه‌ای برای ایجاد اعتماد خواهد بود.

حسن عبدالهی اصل ترویج فرهنگ اقامه نماز در این شهرستان توسط مسئولین اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرستان نیازمند تعامل و هم افزایی بخش‌های مختلف است و باید از ظرفیت‌های گوناگون برای افزایش دغدغه مردم به خصوص نسل جوان و نوجوان نسبت به اقامه نماز بهره گرفت.

وی به حضور مستمر مسئولین در نماز جمعه تصریح کرد و از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست علاوه بر حضور پر رنگ در نمازهای جمعه از این فرصت برای بررسی مسائل و مشکلات مردم استفاده کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان شوط با اشاره به پیروی از خط مشی حضرت امام (ره) در نهادها و دستگاه های دولتی توسط مدیران افزود:همان طور که سرنوشت و آینده کشور و جامعه به نگاه فکری جوانان برمی گردد تلاش مان بر این است تا اهداف عاشورایی و انقلاب و نظام را در وجود نسل جوان آینده نهادینه کنیم تا راه درست و هدایت شده را انتخاب کنند .زیرا انتقال فرهنگ عاشورا همان حفظ نهضت امام خمینی(ره) است.

وی در ادامه جلسه با اشاره به تشکیل مستمر ستادپایش سامانه های حمل ونقل شهری در شوط گفت ستاد پایش سوخت در شهرستان تشکیل شده و تمام سرویس ها و ناوگان حمل و نقل  ساماندهی شده اند و سرویس مداراس و تاکسی های شهری در جهت ثبت سهمیه سوخت بنزین به سامانه سپند در شهرداریها مراجعه نمایند.

فرماندار شوط به موضوع بیماری آنفلوانزا اشاره و با یادآوری اینکه این موضوع چیز تازه‌ای نبوده و باید زمینه‌های پیشگیری را بیش از پیش فراهم کنیم، یادآور شد: با توجه به اینکه ستاد بحران، ستاد استانی و ستاد شهرستانی در این زمینه تشکیل شده است، مردم نباید نگران تامین دارو باشند؛ چرا که تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ شده است.

وی در راستای جذب سرمایه گذار برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان خواستار تعامل دستگاه های اجرایی با سرمایه گذاران و پای کار بودن مدیران شد و گفت: جز با همدلی و هم افزایی اتفاقی رخ نخواهد داد.

عبدالهی اصل در بخش دیگری از سخنان خود به بحث انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: رعایت دقیق قوانین و مقررات انتخابات از سوی مسئولان و اعضای کمیته‌های این دوره الزانی بوده و  یکی از وظایف مهم مسئولان و عوامل برگزاری انتخابات، رعایت اصل امانتداری و اجرای دقیق قانون و آیین‌نامه برگزاری انتخابات است .

فرماندار شوط خاطرنشان کرد: امیدواریم با ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی و برگزاری انتخاباتی سالم، شاهد حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات و نمایشی از اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی باشیم.

وی بیان کرد: انتخابات به عنوان مهمترین مسئله کشور از اول انقلاب بوده و خواهد بود و در آستانه انتخابات باید همه بعنوان خادم مردم و نظام نهایت تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات به کار بندند.

وی افزود: تمام دستگاه ها مکلفند که در خدمت انتخابات باشند اما از طرف دیگر هیچ دستگاهی حق ندارد له یا علیه کسی اقدامی کرده و از امکانات اداره در این جهت استفاده کند.

فرماندارشهرستان شوط در پایان جلسه اعلام کرد:برنامه های اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان طبق برنامه زمانبندی انتخابات روند خود را طی میکند و  اعضای هیات اجرایی و هیات نظارت شورای نگهبان و هیات بارزسی در شهرستان شوط تشکیل شده است.

حجت الاسلام والمسلیمن جباری در جلسه شورای اداری این شهرستان؛ مسوولان و مدیران را به اخلاق‌مداری و رعایت اصول اخلاقی توصیه کرد و گفت: بر پاسخگویی و تکریم به ارباب رجوع از سوی دستگاه های اجرایی تاکید نمود.

وی افزود: همکلامی با مردم و شنیدن مشکلات آنان نیز بخشی از مشکلاتشان را حل می کند و حضور مسئولین در این مورد بایستی جدی تر باشد.

امام جمعه شوط با تاکید بر ایجاد رضایت در مردم توسط مدیران شهرستان اظهار داشت: پاسخگویی به مطالبات و رسیدگی به مشکلات مردم سبب ایجاد رضایت عمومی می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری از عزم جدی برای حمایت از سرمایه گذاری به عنوان فعالیتی عام المنفعه در بخش های مختلف این شهرستان خبر داد واظهار کرد : دستگاههای اجرای موظف هستند با هماهنگی وهمکاری لازم امور مربوط به سرمایه گذاری را بدون فوت وقت ودر کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند.

وی احترام به قانون را یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی دانست و افزود: نباید به گونه‌ای با مردم رفتار کرد که شاهد بروز نارضایتی در بین آحاد مردم در جامعه باشیم.

امام جمعه شوط  اظهار داشت: در راستای پیشبرد بهتر اهداف و برنامه‌ها در جامعه باید از ظرفیت و توان مردمی نهایت بهره را ببریم چرا که در صورت پای کار آمدن مردم در تمامی امور می‌توانیم شاهد نتایج مثبت و موثر این امر باشیم.
.