برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط

برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط؛جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور حسن عبدالهی اصل فرماندار و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی مرتبط در محل سالن جلسات فرمانداری شوط برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط افزود : با توجه به شروع موج جدید بارندگی ها در روزهای آتی در کشور اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان باید همچون گذشته با آمادگی کامل در شهرستان حضور داشته باشند تا در صورت وقوع حوادث احتمالی مشکلی در امداد رسانی به مناطق آسیب دیده نداشته باشیم.

حسن عبدالهی اصل بیان کرد: آمادگی تمامی دستگاهها بویژه دستگاههای عضو ستاد بحران در تمام طول شبانه روز در فصول سرد و زمان بارش نزولات آسمانی باید مورد توجه بوده و اقدامات لازم در این خصوص باید با جدیت انجام پذیرد.

وی عنوان کرد : بخشداران شهرستان شوط بعنوان مسئولان ستاد مدیریت بحران در روستاها باید با همکاری دهیاران نسبت به اطلاع رسانی به مردم در خصوص حوادث احتمالی از بحران اقدام کنند.

فرماندارشوط در این جلسه با اشاره به حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست افزود: زندگی و آینده ما وابسته به منابع طبیعی و محیط زیست است بنابراین حفاظت از منابع طبیعی ملی به منزله صیانت و مراقبت از جان خود ما است.

عبدالهی اصل بیان کرد: همه دستگاههای مرتبط مانند بخشداری ها، دهیاران، هلال احمر، آتش نشانی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و محیط زیست نسبت به اقدامات پیشگیرانه در راستای اطفاء و جلوگیری از آتش سوزی در مراتع، مزارع و جنگلها اقدامات لازم را انجام دهند.

فرماندار شهرستان شوط با اشاره به بیماری آنفلونزا گفت: شیوع آنفلوآنزای انسانی و فوق حاد پرندگان از نظر بهداشتی و سلامت خطری جدی است که بایستی با برنامه ریزی صحیح در جهت مقابله با آن گام برداشت.

وی با تأکید بر آموزش همگانی در جهت مراقبت های فردی و همچنین نگهداری بهداشتی دام و طیور افزود: امکاناتی را که در شهرها بوجود می آید نباید از مردم گرفت، مردم نیازهایی دارند که بایستی تأمین گردد و در هنگام بروز اینگونه رخدادها باید برنامه ریزی داشته باشند.

شایان ذکراست در ادامه جلسه در خصوص تهیه و نحوه تامین و توزیع سوخت در مواقع بروز بحران های طبیعی  ، تدابیر مهم شرکت گاز و ارائه خدمات در شرایط سرما  و یا قطعی شبکه گاز ، اطلاع رسانی هرچه بیشتر و به موقع و تقویت ارتباطات بین اعضاء کارگروه ،کمبودها و امکانات مورد نیاز در بارندگی برف ، آموزش کارمندان ادارات و دهیاران برای مواقع بحران، استفاده از امکانات و تجهیزات بخش خصوصی برای مواقع بحران، مدیریت امکانات موجود و تقسیم کار در مواقع بحران بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.