برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: بیست و هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس شهرستان شوط به ریاست عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط و با حضور معاون فرماندار و بخشداران و مسئولین ادارات و نهادهای ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط:روند شیوع  ابتلا به کرونا به ۰/۰۸ درصد رسیده است/ میزان مراجعه و بستری بیماران کرونا در شهرستان کاهش یافته است / انتظار می رود شهروندان برای تداوم این روند همراهی و همکاری خوبی در پرهیز از دورهمی های شب  یلدا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی داشته باشند/اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی و طرح آمران سلامت هلال احمر در شهرستان بخوبی در حال اجراست/مردم از عادی انگاری بپرهیزند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان به همکاری مردم و اصناف و بازاریان در کاهش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان اشاره کرد و گفت: هرچه میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم بیشتر باشد به همان میزان شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه کاهش خواهد یافت.

فرماندار شهرستان شوط با توجه به روند شیوع  ابتلا به کرونا به ۰/۰۸ درصد رسیده است،  اظهار داشت: با همکاری همه جانبه مردم و ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان شوط  سیر نزولی به خود گرفته است  و مردم بایستی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر توجه کنند.

 وی تصریح کرد : باتوجه به اینکه وضعیت شهرستان هم اینک نارنجی است و بدون شک استمرار و تقویت همکاری ها و همراهی قشرهای مختلف مردم به ویژه اصناف و بازاریان و هم افزایی میان اعضای ستاد مدیریت کرونا می تواند شرایط و وضعیت منطقه را بیش از این بهبود ببخشد.

وی تلاش و همکاری جدی نیروی انتظامی و پلیس راه و راهور در کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان و کاهش محسوس ترافیک شهری و همچنین اصناف و بازاریان را در اجرای این طرح ملی قابل تقدیر و تحسین دانست.

عبدالهی اصل باتوجه به فرا رسیدن شب یلدا  و دورهمی ها یادآورز شد: دورهمی‌های شب یلدا و غفلت از پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی کرونا می‌تواند وضعیت شهرستان را از نارنجی به قرمز تغییر دهد.

فرماندار شوط گفت: هم اکنون میزان مراجعه و بستری بیماران کرونا در شهرستان کاهش یافته است که انتظار می رود شهروندان برای تداوم این روند همراهی و همکاری خوبی در پرهیز از دورهمی های یلدا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی داشته باشند.

 فرماندار شوط گفت: مردم با پرهیز از عادی انگاری همچنان مراقبت های لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا را انجام دهند و ضمن استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و موارد بهداشتی، از برگزاری هرگونه تجمع، مهمانی، دورهمی، مجالس عروسی و ختم به طور جدی پرهیز کنند.

وی با تقدیر از بسیجیان در طرح محله محور و خانواده محور گفت : طرح «شهید قاسم سلیمانی» با هدف مبارزه موثر با همه‌گیری کرونا به صورت محله محور و با مشارکت سپاه، شبکه بهداشت و درمان و نیروهای مردمی بسیج در سطح شهرستان در حال اجرا است.

فرماندار شوط با اشاره به لزوم تشدید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان و نظارت دستگاه‌های مربوطه به منظور مقابله با گسترش شیوع بیماری کرونا، گفت: طرح آمران سلامت با همکاری جمعیت هلال احمر و دستگاه‌های مربوطه در سطح اماکن عمومی و معابر پرتردد شهرستان بصورا روزانه اجرا می‌شود.

عبدالهی اصل در پایان جلسه از همکاری خوب اعضای ستاد کرونا شهرستان، مردم، بخشداران و شهرداران ،بازاریان و اصناف ، نیروی انتظامی، نیروهای بسیج و شبکه بهداشت و درمان در خصوص اقدامات انجام گرفته در مورد ویروس کرونا  تقدیر و تشکر کرد.