🔻برگزاری جلسه بررسی پروژه های مشکل دار شهرستان شوط به ریاست رحمانی رضائیه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

🔻برگزاری جلسه بررسی پروژه های مشکل دار شهرستان شوط به ریاست رحمانی رضائیه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی
جلسه بررسی پروژه های مشکل دار شهرستان شوط به ریاست رحمانی رضائیه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی باحضور فرماندار شهرستان شوط و نماینده مردم شهرستان های ماکو ؛شوط،پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

معاون استاندار :
رویکرد دولت در پروژه های عمرانی ، اتمام پروژه های نیمه تمام است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت : رویکرد دولت در پروژه های عمرانی اتمام و تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی قابل توجه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضائیه امروز در جلسه بررسی پروژه های مشکل دار شهرستان شوط که امروز در استانداری برگزار شد، رویکرد دولت در پروژه های عمرانی را تکمیل پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و گفت : در تلاش هستیم با ایجاد هماهنگی لازم و تسریع در روند اتمام این پروژه ها مسائل و مشکلات پروژه های نیمه تمام را مرتفع و این پروژه ها را با همت دستگاههای اجرایی و بخش های مختلف به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه در صدد هستیم جلسات بررسی مشکلات پروژه های مشکل دار ۱۷ شهرستان استان را با حضور مدیران دستگاههای اجرایی مربوطه برگزار کنیم، اظهار داشت: برگزاری این جلسات و پیگیری مصوبات جلسات توسط فرماندار شهرستان مربوطه و کارشناسان دفتر فنی و تصمیماتی که اتخاذ می شود قدمی برای رفع مشکلات طرحهای شهرستانی و بهره برداری به موقع از پروژه های نیمه تمام در شهرستانها است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه هیچ دستگاهی حق شروع پروژه جدید بدون تامین اعتبار حداقل ۳۰ درصدی مورد نیاز آن پروژه را ندارد، گفت : شروع پروژه جدید بدون تامین اعتبار باعث ایجاد بی اعتمادی در بین مردم می شود ، اگر پروژه ای ۵ سال پیش کلنگ زنی شده، زیرسازی لازم صورت گرفته ولی اعتبار لازم برای ادامه پروژه تامین نشده به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید در مقابل مطالبات به جا مردم پاسخگو باشیم.

رحمانی ادامه داد: محدودیت اعتباری در تمام دستگاههای اجرایی وجود دارد و همه به این امر واقف هستند که دولت در شرایط بد تحریمی قرار دارد ولی علی رغم این شرایط با تدابیر دولت پروژه های کلان عمرانی متوقف نشده و عملیات عمرانی انجام می شود.

در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات مربوط به طرحهای بخش کشاورزی، آب، راه و طرحهای مدرسه سازی شهرستان شوط بررسی و چاره اندیشی و تصمیمات لازم برای رفع این مسایل و مشکلات و بهره برداری از طرحهای نیمه تمام اتخاد شد.

این جلسه با عناوین مهمی از جمله؛ آب شرب بخش قره قویون، اتمام پروژه های بهسازی و آسفالت راه های روستایی ، سد شوط ، اراضی وقفی ، اتمام پروژه های آموزشی و ورزشی ، تامین آب کشاورزی برای اراضی دهستان چشمه سرا و همچنین اراضی ملی داخل محدوده شهر شوط از جمله موضوعات مورد بحث در این جلسه بودند .

فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با بیان اینکه تک تک موضوعات بصورت ویژه بررسی و تصمیمات مهمی در جهت رفع برخی از مشکلات گرفته شد،افزود:شهرستان شوط به لحاظ موقعیت جغرافیایی که در منطقه دارد بایستی در تکمیل طرح و پروژه های نیمه تمام در اولویت بوده و این خواست مردم شریف این شهرستان می باشد.

محمد علیپور نماینده محترم مردم شهرستانهای ماکو ، شوط ، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن بیان برخی از نیازهای شهرستان بر رفع آن و تکمیل طرح های نیمه تمام تاکید نمودند .

🔴گفتنی است: در این جلسه

- مقررشد اعتبارات لازم از طرف سازمان برنامه و بودجه جهت تحقق برخی از پروژه ها صورت گیرد.

- مطالعات تکمیلی جهت احداث سد شوط با تامین اعتبار از طرف سازمان منطقه آزاد و اعتبارات استانی توسط شرکت آب منطقه ای استان بعمل آید

- همچنین بمنظور اتمام راههای روستایی مقرر گردید اداره کل راهداری اقدامات لازم از جمله تامین قیر پروژه ها را بعمل آورد .

- تکمیل پروژه های ورزشی و آموزشی در اولویت برنامه های سازمان نوسازی مدارس و اداره کل ورزش و جوانان باشد.
.