جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شوط با حضور فرماندار

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شوط با حضور فرماندار
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شوط با حضور فرماندار وباعنوان اجرای طرح یاری گران زندگی در مدارس در شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:

 فرماندار شوط در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به طرح اجرای یاریگران زندگی در مدارس گفت: با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه بحث مواد مخدر در بین نسل جوان و نوجوان اجرای طرح یاری گران زندگی در مدارس شهرستان شوط می باشد.

حسن عبدالهی اصل گفت: این طرح طی تفاهم نامه ای بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و آموزش و پرورش منعقد شده است و هدف اصلی آن آگاهی بخشی به دانش آموزان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه مواد مخدر به تمام سطوح جامعه آسیب می‌زند، افزود: طرح یاریگران زندگی در راستای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است و  تا وقتی که مبارزه با این پدیده جدی گرفته نشود به نتیجه نمی‌رسد.

در بخش دیگری از جلسه:

فرماندار شوط با تاکید بر تلاش مضاعف دستگاههای اجرایی در بحث پیشگیری و عملکرد آماری دستگاههای اجرایی با برنامه ریزی در راستای پیشگیری از مواد مخدر تلاش نمایند.

وی همچنین در ادامه از عملکرد نیروی انتظامی  و ادارات متولی در خصوص کشفیات و اقدامات شبانه روزی آنها در امر کشف و مبارزه با مواد مخدر قدردانی کرد.

عبدالهی اصل همچنین ضمن تاکید برفراهم نمودن زمینه مشارکتهای مردمی ، صیانت وحمایت  از بهبود یافتگان اظهار داشت: در بحث اشتغال ، سیاست دولت بر  خوداشتغالی استوار  است واز این رویکرد حمایت می کند.

در این جلسه مسئولین کمیته‌های پیشگیری از اعتیاد، مقابله با عرضه مواد مخدر و درمان معتادان شهرستان گزارشی از عملکرد کمیته‌های مربوطه، بررسی مشکلات و رفع موانع ارائه کردند.