برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان شوط

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا شهرستان شوط
◾️به گزارش روابط عمومی شهرستان شوط؛ هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونای شهرستان شوط به ریاست فرماندار وبا حضور روسای اتحادیه های صنفی در محل فرمانداری برگزار شد.

هفتمین جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونای شهرستان شوط به ریاست فرماندار وبا حضور روسای اتحادیه های صنفی  در محل فرمانداری برگزار شد.

حسن عبدالهی اصل در نشست بررسی مسائل مرتبط با بیماری کرونا با حضور روسای ادارات مرتبط و  روسای اتحادیه های صنفی شهرستان شوط که در محل فرمانداری برگزار شد افزود: گزارش اقداماتی که در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط اصناف انجام شده  و اعلام آمادگی که در این زمینه وجود دارد قابل تقدیر است.

وی جدیت و همکاری بیشتر  مردم در رعایت مسایل بهداشتی و  پیشگیری از شیوع این ویروس را ضروری دانست و افزود:  نمایندگان اصناف و اتحادیه ها در این زمینه خیلی تاثیر گذار هستند.

فرماندار شوط تصریح کرد: بازاریان و کسبه  به دلیل اینکه  بیشتر در معرض رفت و امد عمومی مردم قرار دارند برای حفظ سلامتی خود، فروشندگان و شهروندان هر تصمیمی که  از سوی ستادابلاغ میشودرا  به صورت جدی پیگیری و  اجرا کنند.

عبدالهی اصل ادامه داد: در پیشگیری از ویروس کرونا نیاز به عزم جدی همگانی است و در این زمینه  باید بعضا به صورت خودجوش با کمک  اصناف و خیرین در رفع نقایص بهداشت بازار بویژه اماکن سرپوشیده اقدام کرد.

وی افزود: همچنین ضروری است  نانوایان به دلیل ارتباط نزدیک با مردم نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و درنحوه تحویل دادن نان به مردم مراقبت لازم را داشته باشند.

فرماندار شوط تاکید  کرد: اصنافی هم که امکان تعطیلی آنها مانند نانوایان ، پمپ بنزین ها، فروشگاه ها وجود ندارد و نقش اساسی در جهت تامین مایحتاج جامعه  دارند باید بسته آموزشی  با همکاری صنف تهیه و در اختیار آنها  قرار گیردتا اقدامات لازم انجام شود.

عبدالهی اصل افزود: برای شهروندان بهترین تصمیم جهت رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از  کرونا ویروس، خودداری از تردد غیر ضروری اعضای خانواده به بیرون از منزل میباشد.

وی افزود: همه ما امروز در فشار اقتصادی و معیشتی قرار داریم ولی نمیتوان سلامت مردم را نادیده گرفت.

فرماندار در پایان بصورت داوطلبانه نسبت به تعطیلی واحدهای صنفی برای مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: کسبه ما حتما با تعطیلی واحدهای صنفی خود ضرر خواهند کرد اما مردم شهرستان همواره در مقاطع مختلف حساس کشور در صحنه حضور داشته و این بار نیز برای حفظ سلامت مردم در کشور پیش قراول خواهند شد.