به ریاست فرماندار شهرستان شوط

سومین شورای اداری در شهرستان برگزار شد

سومین شورای اداری در شهرستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:سومین جلسه شورای اداری شهرستان شوط باحضور فرماندار و امام جمعه و اعضای شورای اداری در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در سومین جلسه شورای اداری که در سالن جلسات ترتیب یافته بود گفت: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی نماز جمعه است که همواره خار چشم دشمنان و بدخواهان نظام بوده است و  در حال حاضر در اکثر شهرهای  کشور شاهد برگزاری نماز باشکوه‌ جمعه هستیم و تعداد کثیری از مردم خصوصاً جوانان به‌صورت داوطلبانه در این فضا فعالیت دارند.

وی اتحاد، همدلی و همکاری مسئولان را از الزامات برشمرد و گفت: مدیران شهرستان باید در همکاری و تعامل کامل با همدیگر باشند و این فعالیت‌ها نباید جزیره ای شود و مدیران باید به شکل زنجیره‌ای عمل نمایند

حسن عبدالهی اصل  با بیان اینکه اقتدار امروز نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران از تنگه هرمز تا جنوب هندوستان مشهود است گفت: به لطف الهی و همت دریادلان سپاه پاسداران هیچ قدرتی حتی جرات فکر کردن در خصوص تجاوز به مرزهای آبی کشور را ندارد.

فرماندار شوط اظهار کرد: موضوع معیشت مردم و بهبود وضعیت اقتصادی جامعه از هدف هایی است که دولت پیگیری آن را برای خود تکلیف می داند و از دغدغه های بسیار جدی در جامعه است و باید در مسیری قرار گیریم موانعی که برای تولید ایجاد شده را رفع کنیم.

 نماینده عالی دولت درشهرستان با تاکید بر لزوم مداخله دولت در برخورد با گرانفروشی، آن یک وظیفه ملی و قانونی دانست و گفت: مسؤولان باید با جدیت این اقدام را انجام دهند.

وی یکی از دغدغه‌های دولت را تأمین و عرضه مناسب کالاهای اساسی بین مردم عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های نظارتی باید به یک وحدت رویه در مأموریت‌ها در شرایط خاص کنونی برسند و هر دستگاه در حوزه تخصصی، هدف مشخصی داشته باشد.

فرماندار شوط افزود: در شرایط امروز کشور نیازمند تعامل، وحدت، همکاری و مشورت و حضور مسئولین بین مردم  هستیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و صبر و استقامت ملت در طی 40 سال گذشته در برابر فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کرده است.

عبدالهی اصل با بیان اینکه در بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی ، اجرای دقیق قانون برای همه موردنظر قانون است، تصریح کرد: سعی و تلاشمان این است که انتخابات سال جاری در چارچوب قانون و در سلامت کامل و بدون جانب‌داری از فرد خاصی باشد.

مقام عالی دولت در شهرستان شوط، تاکید کرد: در شرایطی که دشمن با تحریم ها و فشارهای اقتصادی ظالمانه سعی دارد بین ملت و نظام شکاف ایجاد کند و بذر تفرقه را در جامعه ما بپاشد، باید در سایه همدلی و اتحاد و ایجاد زمینه مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی، دشمنان کوردل را از تحقق توطئه هایشان مایوس کنیم.

فرماندار شوط در راستای توسعه شهرستان شوط  گفت: جذب سرمایه گذار و مشارکت بخش خصوصی از عوامل اصلی توسعه و رونق نقاط مختلف شهرستان خواهد بود

وی به برنامه های عملیاتی دستگاه های اجرایی در سال 98 اشاره کرد و گفت: ظرفیت های نهفته ای در شهرستان شوط وجود دارد که در پایان سال همه این پارامتر ها از دستگاههای اداری مورد سنجش قرار می گیرد.

فرماندار شهرستان شوط از روسای ادارات خواست درراستای جذب اعتبارات سال ۹۸ تلاش کنند که رقمی از این شهرستان برگشت نخورد.

عبدالهی اصل تاکید کرد : مسئولین دستگاههای اجرایی و دست اندر کاران جامعه کسب و کار در این شهرستان می بایست با تکیه بر خرد جمعی و همکاری و تعامل سازنده زمینه تقویت تولید و توسعه اشتغال را فراهم نمایند تا از این طریق ضمن ایجاد فرصت های شغلی جدید برای متقاضیان کار نرخ بیکاری در شهرستان کاهش یابد

حجت الاسلام والمسلیمن حباری  نیز در جلسه شورای اداری با توجه به فرا رسیدن هفته اقامه نماز جمعه گفت: نمازجمعه درواقع کانون عبودیت الله، بصیرت افزاییِ عمومی، تجلیگاه اخوت، مهربانی، همدردی و تبادل نظر بین آحاد مردم است.

وی افزود: نمازجمعه کنگره بزرگ امت حزب الله، میعادگاه پیشتازان ولایتمدار، وعده‌گاه پیروان مکتب روح الله و خلاصه عاشقان الله و خار چشم منافقین قدیم و جدید (غربزدگان سست ایمان) است.

امام جمعه شوط ضمن تاکید بر لزوم بیان و تشریح کارآمدی تمام ارکان و بخش‌های نظام از تریبون‌های نماز جمعه گفت: نظام جمهوری اسلامی متشکل از سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های مختلف است که در بیان دستاوردهای نظام باید به کارها و خدمات این مجموعه‌ها توجه شود.

 در خاتمه امام جمعه شهرستان شوط گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در نشست با امامان جمعه شهرستان های استان و کشوط در دیدار رهبری اشاره کرد.