با حضور فرماندار شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان با حضور فرماندار و اعضای کمیسیون در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: وضعیت اقتصادی امروز کشور ایجاب می کند که رسالتی که بر عهده کمیسیون مبارزه با قاچاق گذاشته شده، به درستی انجام شود چرا که این پدیده چند وجهی، عوارض چند بعدی در حوزه اقتصاد و غیر اقتصادی به همراه دارد.

حسن عبدالهی اصل خواستار پیشگیری از قاچاق کالا و مبارزه آن از طریق فرهنگ سازی با مشارکت مردم شد و افزود: همه ما باید با عمل به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی و ترویج اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

فرماندار شوط با تأکید بر ضروری بودن ثبت کالا در سامانه جامع انبارها، ادامه داد: بر اساس طرح سامانه جامع انبارها همه اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا خرید و فروش و انبار می‌کنند باید نشانی و مشخصات دقیق انبارهای خود را در سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا ثبت کنند.

عبدالهی اصل در ادامه با اشاره به نزدیکی ایام پایانی سال و بحث قاچاق کالا در سطح شهرستان اشاره و افزود، بازرسی ها و برخوردها با متخلفین در این ایام از طرف ادارجات مربوطه  تشدید شود و مردم هم درصورت مشاهده خرید وفروش کالای قاچاق گزارشات خود را به دستگاههای مربوطه اعلام کنند تا برخورد جدی با اینگونه افراد گردد.

 فرماندار شوط به بحث سوخت اداوات کشاورزی و روستاییان اشاره کرد و گفت :اطلاع رسانی از طریق بخشداریها و دهیاران به کشاورزانی که ماشین آلات کشاورزی فاقد کارت سوخت هستند را الزام نموده تا این مورد نیز پیگیری لازم صورت پذیرد.

همچنین در این جلسه فرماندار برمبارزه با قاچاق چوب ، پلاک کوبی دام های زنده ،شناسنامه دار کردن خودرو ها و ادوات کشاورزی، نظارت  و بارزسی بر بازار و اقلام و کالا و .....تاکید نمودند

در ادامه این جلسه، هر یک از اعضای این ستاد  به بیان اهم اقدامات و برنامه های کاری دستگاه مربوطه که در را راستای مبارزه و کاهش قاچاق کالا و ارز  است بیان نمودند.