با حضور فرماندار، مسئول بنیاد برکت شمال استان و سایر مسئولین شهرستانی

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان شوط

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه کارگروه اشتغال با حضور فرماندار، مسئول بنیاد برکت شمال استان و سایر مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

 فرماندار شهرستان شوط:

وضعیت کنونی اشتغال پس از شیوع بیماری کرونا، شرایط جدیدی را پیش روی ادارات و فعالان اقتصادی قرار داده است. به طوری که شاهد رکود در بازار برخی مشاغل و رونق در بازار مشاغل دیگر هستیم که لازم است برنامه‌ریزیها نیز متناسب با این شرایط جدید باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛ جلسه کارگروه اشتغال با حضور فرماندار، مسئول بنیاد برکت شمال استان و سایر مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.


فرماندار شهرستان شوط در دومین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان شوط با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب "مدظله العالی" بنام سال جهش تولید، از مسئولین دستگاههای متولی خواست که در اسرع وقت نسبت به معرفی طرحهای اشتغالزایی که قابلیت جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و تولید جدید باشند، اقدام نمایند.

عبدالهی اصل در این جلسه ابراز داشت: یکی از معضلات امروز بیکاری است که خود زمینه ساز بروز آسیب‌های جدی در حوزه فردی و اجتماعی است و لازم است به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهرستان در زمینه اشتغال واقف باشیم.

فرماندار شوط در این جلسه با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از سوی بنیاد برکت به متقاضیان در شهرها و روستاها، از زحمات وخدمات بنیاد برکت  تشکر و قدردانی کرد و گفت؛ در ۶ ماهه سال جاری سعی برآن است که مبلغ یک میلیارد ریال از تسهیلات بنیاد برکت در شهرستان شوط جذب شود.

عبدالهی اصل در خصوص تسهیلات کرونایی و باتوجه به شیونامه  اعلام شده به دستگاه های اجرایی اظهار داشت:مسئولین دستگاه های اجرایی با توجه به شرایط موجود و استعلام افراد ثبت نام شده در سامانه کارا را شناسایی و برای دریافت تسهیلات به بانک های مربوطه اقدام نمایند.

فرماندار شوط اشتغال پایدار با جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید از اهداف بلند مدت کارگروه اشتغال است و افزود: همکاری و تعامل ادارات با سرمایه گذاران را مهم است و  مدیران موظف هستند با کارِ دقیق و کارشناسی شده، در راستای تولید و ایجاد اشتغال، نهایت همکاری را با سرمایه‌گذاران داشته و مسیر را برای سرمایه‌گذاری آسان کنند.

 عبدالهی اصل رئیس کارگروه اشتغال شهرستان شوط همچنین با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه پیرامون طرحهای آبزیان مورد حمایت بنیاد برکت و طرح یک روستا- یک محصول صندوق کارآفرینی امید، این طرحها را فرصتی بسیار مناسب برای ایجاد اشتغال در شهرستان عنوان نمود که می‌توانند با هماهنگی و اقدامات دستگاههای اجرایی مربوطه، خروجی قابل توجهی را برای شهرستان به ارمغان آورند.

فرماندار شهرستان شوط اشتغال را مشکل اساسی در ملموس بودن خدمات دولت اعلام و اظهار داشت: وظیفه دستگاههای اجرایی بعنوان نمایندگان دولت، حمایت از سرمایه گذاران با تسهیل قانون و مقررات بانکی، کاهش بروکراسی اداری، رفع موانع قانونی و تسهیل در صدور مجوزهاست.

در ادامه جلسه آقای دکتر انوری مسئول طرحهای اشتغال بنیاد برکت در شمال استان با ارائه گزارش عملکرد بنیاد در شهرستان شوط، توضیحاتی در مورد  برنامه‌ریزیها و طرحهای بنیاد برکت برای توسعه اشتغال و تولید در سطح شهرستان شوط بیان نمودند.