جلسه کارگروه پیشگیری و کنترل بیماریهای واگیردار در شهرستان شوط

جلسه کارگروه پیشگیری  و کنترل بیماریهای واگیردار در شهرستان شوط
جلسه کارگروه پیشگیری و کنترل بیماریهای واگیردار در شهرستان شوط با محوریت راهکارهای مقابله با ویروس کرونا باحضور فرماندار و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

💢به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط

فرماندار شهرستان شوط دراین جلسه ، خود مراقبتی فردی و اجتماعی را مهمترین اصل برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های ویروسی بویژه "کرونا" دانست و از گروه‌های مختلف مردم این شهرستان درخواست کرد تا به این توصیه بهداشتی، اهتمام جدی داشته باشند.

عبدالهی اصل بیان داشت: با عنایت به بروز بیماری ناشی از کرونا ویروس در برخی مناطق جهان و کشور و با توجه به اهمیت موضوع و لزوم آشنایی مردم با نظام مراقبت این بیماری، جلسات و برنامه های آموزشی در این خصوص باید در تمامی واحدها برگزار شود.

فرماندار شوط در این جلسه، بر لزوم اطلاع رسانی موثر به آحاد جامعه در راستای راه های پیشگیری از شیوع بیماری تاکید کرد و از مدیران و روسای حاضر در جلسه خواست اقدامات لازم را در این جهت بکار ببندند.

عبدالهی اصل گفت: اگرچه فعلا کرونا در این شهرستان مشاهده نشده اما رعایت اصول پیشگیری ازسوی همه افراد جامعه ضروری است و در کنار آن بایستی از همه ظرفیت‌ها برای اطلاع‌رسانی و آموزش به مردم استفاده شود.

وی افزود: رسانه‌ها در آگاهی بخشی به مردم و انعکاس هشدارهای مراقبتی متولیان بهداشت و درمان به آنها، رسالت مهمی برعهده دارند و نبایستی امنیت روانی جامعه را با اخبار نادرست و یا بزرگ‌نمایی مواردی که هنوز صحت آن توسط متولیان تایید نشده، به مخاطره بیندازنند.

فرماندار شوط با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی همه ادارات و نهادها با شبکه بهداشت و درمان و رعایت توصیه‌های آنها، اضافه کرد: برگزاری جلسات غیرضروری،جشنها،هفته بازارها، مسابقات ورزشی، برگزاری همایش‌های اداری و جمع آوری قلیان سراها و مدارس ها که تعطیل شده جلوگیری نمایند.