برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط

برگزاری جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط؛جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط بامحوریت بررسی حوادث ترافیکی مرگ و میر کودکان( ۱-۵۹ )ماهه باحضور حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط برگزار شد.

جلسه شورای ترافیک شهرستان شوط بامحوریت بررسی حوادث ترافیکی مرگ و میر کودکان ۱-۵۹ ماهه باحضور حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط درمحل  سالن فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شوط در این جلسه افزود: با توجه به اینکه سوانح و حوادث ترافیکی اولین علت مرگ کودکان زیر 5 سال است که با آموزش و رعایت نکات ایمنی می توان مرگ کودکان زیر 5 سال را کاهش داد.

رییس شورای ترافیک شهرستان شوط به رعایت نکات در پیشگیری از سوانح و حوادث در کودکان اشاره و خاطر نشان کرد: استفاده از وسایل حمل و نقل ایمن و رعایت مسائل ایمنی در خودرو، استفاده از صندلی عقب خودرو برای کودکان، استفاده از صندلی مخصوص کودک در اتومبیل، آموزش قوانین ایمنی رفت و آمد به مدرسه و مهارتهای ایمنی پیاده رو به کودکان، مراقبت از کودکان خردسال در کوچه ها و خیابانها می تواند در پیشگیری و کاهش سوانح و حوادث در کودکان کمک کند.

فرماندار شهرستان شوط، آموزش و فرهنگ سازی از موثرترین راهکارها به منظور کاهش تصادف های رانندگی به شمار می روند،افزود: دو مقوله مهمی که بایستی از سنین کودکی به یادگیری آن همت گماشت تا فرهنگ صحیح رانندگی و احترام به قوانین در ذهن افراد نهادینه شود و بدین شکل شاهد کاهش حوادث رانندگی و پیامدهای ناشی از آن شد.

وی تاکید کرد: ترویج فرهنگ ترافیکی برای تمامی سنین به ویژه برای کودکان در مدارس و از طریق صدا و سیما در برنامه‌های تلویزیونی و شبکه های فضای مجازی می‌تواند گامی موثر در کاهش تلفات ناشی از رانندگی باشد.