🔹جلسه نشست مشترک مدیران مدارس با حضور فرماندار شهرستان شوط

🔹جلسه نشست مشترک مدیران مدارس با حضور فرماندار شهرستان شوط
نشست مشترک مدیران مدارس امروز صبح در محل سالن جلسات آموزش و پرورش با حضور فرماندار شهرستان ،مدیر آموزش وپرورش و مدیران مدارس به منظور تصمیم گیری در خصوص توسعه وارتقاء برنامه های آموزشی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:

🔸فرماندار شهرستان شوط در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در این جلسه گفت : نقش  آموزش و پرورش در تحقق فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و توسعه و پیشرفت همه جانبه جامعه کلیدی ومهم است.

🔸حسن عبدالهی اصل ضمن اشاره به حساسیت بالای جامعه نسبت به سلامت دانش آموزان افزود: حفظ سلامت جانی و امنیت دانش آموزان از اولویت های مسوولان و دست اندرکاران این حوزه است که باید بصورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

🔸وی عنوان کرد: آسیب های اجتماعی شامل ناهنجاری ها و انحرافات اجتماعی از مهمترین موضوعات مورد بحث جامعه شناسی است که بروز آن در مدارس بدلیل تهدیدی عمومی برای جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

🔸فرماندار شهرستان شوط  اضافه کرد: مدرسه یک نهاد، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که می تواند تحت تاثیر بسیاری از آسیب های اجتماعی قرار بگیرد.

🔸عبدالهی اصل بیان کرد: با توجه به شرایط اخیر جامعه و دولت و بحث‌های اقتصادی این نکته مهم است که در خانواده و جامعه امیدواری تزریق کنیم و اگر مانعی پیش بیاید، مقاومت کنیم؛ همچنین نقش مدیران نقش کلیدی است، زیراکه دانش‌آموزان با دنیا در ارتباط هستند و آگاهی و اطلاعات بیشتری دارند.

🔸وی آموزش خانواده ها و اولیای دانش آموزان را برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مهم برشمرد و اضافه کرد: برای آموزش و توانمندسازی خانواده ها باید علاوه بر ظرفیت های کارشناسان از ظرفیت تشکل های مردم نهاد شهرستان نیز بهره بگیریم.

🔸فرماندار شهرستان شوط  به برگزاری انتخابات سالم  ، قانون مند  و پرشور در شهرستان اشاره کرد وگفت: به منظور برگزاری انتخاباتی باشکوه در شهرستان از تمامی ظرفیت های مردمی و دستگاه های اجرایی استفاده خواهد شد.

🔸عبدالهی اصل به عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه فضاهای آموزشی شهرستان شوط اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرحها اعتباری بالغ بر 250میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و بنیاد برکت و بنیاد علوی و خیرین مدرسه ساز و با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو هزینه شده و خواهد شد.

🔸وی افزود: این طرح ها شامل یک سالن ورزشی و 5 مدرسه با 32 کلاس درس افتتاح و 13 مدرسه با 56 کلاس درس گلنگ زنی شده و دبیرستان شبانه روزی دخترانه شهر شوط هم در حال تکمیل و تجهیز می باشد.

🔹 در ادامه جلسه مدیران مدارس نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارایه نموده و به مسایل و مشکلات آنها در این نشست رسیدگی شد.