باحضور فرماندار شهرستان شوط

اولین ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط برگزار شد

اولین ستاد مدیریت بحران شهرستان شوط برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط،اولین جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور فرماندلر و اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در ابتدای جلسه ضمن تبریک نوروز 1398 به اعضاء، و ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان سیل گلستان در اثر بارش‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به وقوع بارندگی باتوجه به پیش بینی هواشناسی در روزهای آینده در شهرستان‌ و احتمال وقوع سیلاب، ضرورت داشت جهت پیشگیری از برور حوادث احتمالی این جلسه تشکیل شود.

حسن عبدالهی اصل بیان کرد: بحث آب گرفتگی معابر به ویژه در سطح شهر مسئله مهمی است و هیچ مسیر و معبری  نبایستی مسدود باشد، ارگان‌های مربوطه وظیفه هدایت آب‌های جمع شده بر اثر بارندگی را به نحو احسن انجام دهند. وی بر آمادگی کامل نیروها، بخشداری‌ها و ماشین آلات تاکید کرد و گفت: در تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان بایستی آماده باش کامل برقرار باشد تا در صورت لزوم بتوان اقدامات پیشگیری و امدادی را انجام داد.

عبدالهی اصل خاطرنشان کرد: لزوم تدوین سناریو مدیریت بحران را باید مد نظر داشته باشیم و سناریویی برای قرار گرفتن در هر بحرانی تعریف شود و پیش‌بینی تجهیزات و موارد لازم را در قالب این سناریو داشته باشیم.

در خاتمه فرماندار شوط بر بارزسی از مسیل سیلاب و رودخانه و تشکیل کارگروه سیل در شهرستان و برگزاری مانور در مسیر رودخانه تذکر دادند.